Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wat ze zeggen
In het donker, rond 7 uur in de avond, ik sta bij een stoplicht en achter mij komen twee jonge mannen, 20 of zo: "Nog nooit een vliegend ei gezien."

(Geel dakje, witte bovenkant en blauwe onderkant.)
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct -  Whike  -  Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing, 
Antwoord }
Bedankt door: Tijanus , Boyd Maduro , Lig-hen , Bianca F
Het is niet helemaal wat ze zeggen. Maar ik heb vrijdag avond echt veel mensen gehad die met hun groot licht naar mij schenen. Dus dan vraag je je af welk licht hebben ze last van. dus eerst het top lampje uit. Maar dat was blijkbaar niet goed en daarna mijn voorlamp uit. en toen kreeg ik alsnog de zelfde reactie. dus bij de laatste paar deed ik mijn verlichting helemaal uit en toen was het blijkbaar wel goed. Maar de top lamp kan ik niet veranderen en de andere lamp staat al laag genoeg anders heb ik te weinig licht voor mij. Dus ze hebben maar pech dan.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , NielsKo , Bobslee
Nee. Anderen verblinden is aan jou om te voorkomen, niet de pech van die ander.
Het is in dit geval aan jou om een deel van die lamp dan maar af te plakken met donkere tape. Ik zou zeggen, plak een kwart van de bovenkant eens af en zie wat de reacties dan zullen zijn.
Antwoord }
Bedankt door: Tijanus , Veloquest , Willeke_IGKT
(08-Feb-2026, 07:26 PM)Lopopodium schreef: Nee. Anderen verblinden is aan jou om te voorkomen, niet de pech van die ander.
Het is in dit geval aan jou om een deel van die lamp dan maar af te plakken met donkere tape. Ik zou zeggen, plak een kwart van de bovenkant eens af en zie wat de reacties dan zullen zijn.

Als de lamp lastig te stellen is, is dat inderdaad een prima oplossing. Snel en makkelijk uitgevoerd, en als het helpt is het ook in je eigen voordeel de eerstvolgende keer dat het erg mistig is, of sneeuwt. Met een te hoge bundel verblind je dan jezelf...
Airborne Valkyrie - Airborne Carpe Diem - Airborne Manhattan Project - Van Nicholas Euros - Litespeed Ultimate - Koga Miyata FPC - Optima Baron - Optima Orca - Hase Pino - HP Gekko 20 FX - M5 Lowracer - Quest 259 'Quifje'
Antwoord }
Bedankt door: Veloquest , Willeke_IGKT
(08-Feb-2026, 07:26 PM)Lopopodium schreef: .........om een deel van die lamp dan maar af te plakken met donkere tape. Ik zou zeggen, plak een kwart van de bovenkant eens af en zie wat de reacties dan zullen zijn.

Die tape moet je wel eens in de zoveel tijd per 2 jaar vervangen. Ik heb ook zo'n lamp gehad. 

Uiteindelijk 'smelt' er een stukje van de tape dat vol in de lichtstraal zit door de hitte.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
Hitte door led-lampen?  Kan misschien als je hele sterke led-lampen hebt. Misschien dat zwarte tape zoveel licht absorbeert dat het warm wordt. Het verbaast mij echter wel.

Groet,

Marco
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
(08-Feb-2026, 09:14 PM)Roepers schreef: Hitte door led-lampen?  Kan misschien als je hele sterke led-lampen hebt. Misschien dat zwarte tape zoveel licht absorbeert dat het warm wordt. Het verbaast mij echter wel.

Groet,

Marco

Ik was ook stomverbaasd. 'Eens in de zoveel tijd' was bij mij 1x per 2 jaar. 

Dat had ik er achteraf gezien wel even bij moeten zetten.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Roepers
Wat moeten dan de automobilisten doen van heftige led autolampen?,... waarschijnlijk niets want they are the kings? En de asociale led verlichting is door de RDW erkend?
Ik snap dat mijn veloverlichting fel kan zijn, maar mijn verlichting heeft vaker mijn leven gered.
Hebben jullie ook verlichting ervaren van trekkers? je wordt haast weg gebeamd!!!
Antwoord }
Die felle ledlampen zijn een "normaal probleem" geworden,vooral nachtblinde mensen(koplampen hoger gesteld bv,) zijn zich er vaak niet van bewust hoeveel licht ze de ruimte instralen,om het zo te zeggen,
Hier in het heuvelland wordt de lichtstraalintensiteit even verdubbeld als de tegenligger over 'n heuvel je tegemoet komt rijden,je wordt gewoon even verblind.Heb me aangeleerd om automatisch de ogen lichtjes dicht te knijpen.
Uiteraard check ik via de spiegeling van een grote ruit/zijkant auto of mijn koplamp goed ingesteld staat,scheelt weer ergernis.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
Vandaag Bobslee, stel van in de 50 a 60 schat ik. Zij wou ook wel zo'n bobslee met motor.

En twee nieuwsgierige jeugd op de skateboard. Zij vond het wel gaaf, maar durfde niet zo goed de boel te bekijken. En hij was te druk met een telefoontje wat hij kreeg.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
"Idioot" !!!
2 heren in 'n bedrijfsbusje met de ramen omlaag,
ik "Dank je wel".
Antwoord }
Ik kon er niks van maken, maar ik kreeg wel een boel herrie van een paar jongens in de basisschool leeftijd. Het klonk enthousiast, maar ik was al druk om hun vriendje op z'n Hoverboard niet om te rijden. Links van ons een prachtig maar doodstil ventje wat me op ooghoogte aankeek door het velomobiel raampje. Hij zei niks maar z'n ogen straalden.
Antwoord }
(09-Feb-2026, 08:52 PM)martinus schreef: "Idioot" !!!
2 heren in 'n bedrijfsbusje met de ramen omlaag,
ik "Dank je wel".

je kent de bekende reactie van Hans Wiegel: "Aangenaam kennis te maken. Mijn naam is Wiegel".
Lig: Taifun (2x20"), Furai (2x24") | Fixie: OnOne (2x28") | Vouw: Dahon Bullhead (2x20")
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , martinus
(09-Feb-2026, 03:58 PM)Hardloper schreef: Vandaag Bobslee, stel van in de 50 a 60 schat ik. Zij wou ook wel zo'n bobslee met motor.
Ik begrijp dat ze jou erbij wilde!
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Hardloper , Bobslee , martinus
"kijk nou toch, twee zulke grote slungels"  een ouder echtpaar arm in arm, bij het zien van twee jongeren op een kleine fatbike, in Heerde begin dit jaar, zag er inderdaad vreemd uit, deed me denken aan dikke mensen op de rug van een kleine ezel.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Boyd Maduro
Ik weet niet wat ze zeiden, maar een ouder stel in een auto haalde mij erg langzaam in, en bleef ca 100m naast me rijden terwijl de vrouwelijke bijrijder mij en de fiets uitgebreid bekeek. Daarna reden ze weer op normaal tempo verder. Het zal wel 1 van onderstaande opties zijn:

"Wat een mooie oranje fiets!"
"Hij gaat zo hard zonder hulpmotor!"
"Wat een knappe vent op die ligfiets!"
Antwoord }
Natúúrlijk is het optie 3 Bob, zonder twijfel.  Big Grin
Antwoord }


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 6 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Schaduwrijder
Op een net zo fijn f...martinus — 10:49 PM
Schaduwrijder
Geweldige foto!Roepers — 10:32 PM
Schaduwrijder
Leuk topic Marco! De tovenaar — 10:29 PM
Schaduwrijder
In de tijd dat Googl...Roepers — 09:14 PM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
Top. Houden we als g...Sjoerd-p — 02:38 PM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
Ja, online zijn ee...tiemen — 02:22 PM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
Ja, online...Sjoerd-p — 01:14 PM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
Hardloper — 12:02 PM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
De truucjes om Win...Sjoerd-p — 11:44 AM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
De truucjes om Windo...Frutsel — 11:14 AM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
Hoeveel 'te' oud i...Sjoerd-p — 10:13 AM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
Hoeveel 'te' oud is ...Tijanus — 12:47 AM
Remmerij
Ik zou van de ...JarnoH — 11:51 PM
Watt is Watt bij je vermogensmeter(s)?
De 24u was niet op...365cycle — 09:49 PM
wat ze zeggen
Natúúrlijk is het op...Lig-hen — 09:29 PM
Watt is Watt bij je vermogensmeter(s)?
Dat jij ~20 kilo...Arend-Jan — 09:04 PM
wat ze zeggen
Ik weet niet wat ze ...Bob Hagendijk — 08:20 PM