Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Welk type klikpedalen
#27
Het zit 'm in het woordje 'harder'.

Daar gaat het mee mis. Je moet op souplesse de pedalen rondtrappen, niet op kracht.

Neem de tijd om te wennen. Trek er gewoon een jaar voor uit. Er staan al veel te veel tweedehands ligfietsen te koop, daar hoeft die van jou toch niet tussen te staan?
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord }
Bedankt door: guidok
#28
(13-May-2018, 01:32 PM)guidok schreef: Met klikpedalen fiets het allemaal veel ontspannender. Daardoor kan je op één of andere manier ook harder trappen voor m'n gevoel. Heerlijk.

... maar dan m'n knieën. Blijkbaar belast ik de boel aardig anders, want diep in m'n linkerknie voel het ... anders. Effe in de gaten houden.
Het verschil in een goed afgestelde (buk)fiets of ligfiets zit hem in de heuphoek. Dat vraagt geringe aanpassing in de(bil)spieren, maar spieren passen zich snel aan aan de beweging en het te leveren trapvermogen. Anders belasten ligt aan jezelf en niet aan een lig- of (buk)fiets. 

Knieklachten komen voor op alle soorten en maten fietsen. In nagenoeg gelijk mate. Al wordt er beweerd dat ligfietsers gevoeliger zijn voor knieklachten, omdat zij zich af kunnen in de zitschaal en ze de neiging harder te moeten fietsen dan bukfietsers. Ook daar is geen steekhoudend bewijs voor.
 
Jij schrijft dat het allemaal ontspannen gaat. Dat moet je zo houden. Knieklachten komen allemaal van binnenuit door een laaggradige ontstekingsreactie in je lijf. Een virusinfectie, bacteriële infectie, stress of overbelasting kunnen de trekker zijn voor langdurige knieklachten. We hebben al circa 4 miljoen mensen met gewrichtsklachten. Onder andere: Artrose, artritis, slijmbeursontstekingen, "versleten" kraakbeen, reuma, jicht en urinezuur kristallen in de gewrichten.

Blijft schaven aan de afstelling van je fietsen en je fietstechniek. Souplesse en duurvermogen. Trapvermogen is koppel x trapfrequentie. Verhogen van je trapfrequentie geeft minder last van kniepijn dan meer trapkracht of koppel verhogen. Maak een rit van meer dan 100 km en probeer in je "flow" te komen. Rijden met een lage hartslag en ademfrequentie, waarbij je CO2 niveau op peil blijft. Uitstekend voor het Bohr-effect of O2 opname in je spierweefsel. Hijgen geeft vernauwing van de gladde spieren in bloedvaten, luchtwegen en darmen. Je spijsvertering wordt dan op een laag pitje gezet. Lees ook eens het boek "Ik wielrenner" van Aart Vierhouten en Koen de Jong. 

Vega Piet. 
Na 66 jaar fietsen nog geen gewrichtsklachten.
Antwoord }
Bedankt door:
#29
(13-May-2018, 02:14 PM)Wim -de roetsende schreef: Het zit 'm in het woordje 'harder'.

Daar gaat het mee mis.

Haha, je hebt helemaal gelijk. En ik zou beter moeten weten met m'n sportverleden; een goede opbouw is alles. Dank voor de herinnering!
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Ligfiets als hoofdprijs van loterij
Heb jij contact ge...Wim -de roetsende — 02:15 PM
Banden, banden en nog eens banden
...........het is ...Wim -de roetsende — 02:13 PM
Ligfiets als hoofdprijs van loterij
Heb jij contact geha...Roepers — 12:57 PM
Banden, banden en nog eens banden
Ja maar dat is te ve...Jeroen S — 12:50 PM
Ligfiets als hoofdprijs van loterij
Weten/kennen jullie ...Wim -de roetsende — 11:54 AM
Vliegende liggers
Gerelateerd aan dit ...Kapitein Bosui — 10:54 AM
Vliegende liggers
Gaat het je er puur...Roepers — 10:00 AM
Ligfiets als hoofdprijs van loterij
Als je  voor het eer...Roepers — 09:51 AM
Ligfiets als hoofdprijs van loterij
Oh wat nu, een o...Niels van der Wal — 09:25 AM
Vliegende liggers
Jep, wij mensen zijn...Arend-Jan — 07:53 AM
Vliegende liggers
Zou je zo'n lier a...365cycle — 03:38 AM
Ligfiets als hoofdprijs van loterij
Oh wat nu, een onb...365cycle — 01:50 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Geen idee, maar ik...365cycle — 01:48 AM
Nieuwe Quest 3.0
GertBr — 11:53 PM
Ligfiets als hoofdprijs van loterij
Maar een ligfiets ...ZoefZoef — 11:28 PM
Banden, banden en nog eens banden
Het wiel wordt met...365cycle — 11:28 PM
Ligfiets als hoofdprijs van loterij
Oh wat nu, een onbek...Jeroen S — 11:04 PM