|
Vast of klapstuur?
|
Berichten: 12
Topics: 2
Lid sinds: Jan 2026
Bedankt: 16
26 x bedankt in 11 berichten
Ik heb een Optima Baron met een klapstuur, en denk aan een vaste stuurpen. ( Betere plek voor mijn bidon)
Wie heeft hier ervaring mee? Alle tips zijn welkom
Berichten: 2.723
Topics: 29
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 41
4180 x bedankt in 2302 berichten
04-Mar-2026, 08:41 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 04-Mar-2026, 08:57 PM door ZoefZoef.)
Ik heb diverse barons gehad.
Voor de lage baron vond ik het niet zo belangrijk wat voor stuur erop zat. Voor de hoge baron heeft een klapstuk m'n voorkeur.
Qua bidon zou het me niet uitmaken. Wat te drinken voor onderweg ging gewoon in een toptas achterop. Dat vind ik veel praktischer dan al rijdend willen drinken.
Berichten: 12
Topics: 2
Lid sinds: Jan 2026
Bedankt: 16
26 x bedankt in 11 berichten
04-Mar-2026, 08:55 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 04-Mar-2026, 09:31 PM door Twinbike.)
Ben benieuwd of het op en afstappen snel went? En ik kom van een racefiets af = eten en drinken onder het fietsen
Berichten: 1.012
Topics: 6
Lid sinds: Jun 2023
Bedankt: 2
1917 x bedankt in 980 berichten
Ik heb een Baron en een Raptobike met klapstuur. Vaste stuur gaat direct de prullenbak in :p
Bidon onder de stoel of in/aan/op de toptas.
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Berichten: 7.229
Topics: 181
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 3319
10417 x bedankt in 4977 berichten
De enige ligfiets waar ik met een vast bovenstuur goed kan op- en afstappen is de M5CHR.
Alle andere ligfietsen vind ik ongeschikt om op te fietsen met een vast bovenstuur.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Berichten: 200
Topics: 7
Lid sinds: Feb 2022
Bedankt: 482
349 x bedankt in 180 berichten
04-Mar-2026, 09:56 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 04-Mar-2026, 10:01 PM door martinus.)
Bidonhouder,2x achter de stoel (=nekhoogte) met slangetje bijvoorbeeld.
Ikzelf stop gewoon,lekker relaksen,eten en drinken,spieren even rust en weer verder scheuren.
Al mijn ligfietsen hebben een vast stuur,vind 'k fijn,is natuurlijk persoonlijk.
Berichten: 222
Topics: 13
Lid sinds: Nov 2020
Bedankt: 51
523 x bedankt in 221 berichten
Mijn Raptobike Lowracer heeft een vast stuur en dat ben ik gewoon. Kan me voorstellen dat op - en afstappen met een klapstuur makkelijker is, maar met een vast stuur lukt het ook best.
Ik heb 2 drinkbushouders op het frame net onder de zit gemonteerd, makkelijker kan ik me moeilijk voorstellen (ik ben geen liefhebber van drinkzakken met zuigslangetjes).
Hase Kettwiesel (2004) - Rans Stratus XP - Raptobike Lowracer - Rans Zenetik Pro - Rans Alterra 29 - Hase Kettwiesel (2020) - Azub Tricon GR - Snoek L #35
Berichten: 200
Topics: 7
Lid sinds: Feb 2022
Bedankt: 482
349 x bedankt in 180 berichten
Bij m'n FosVelo (meest gebruikte liggert) zitten er standaard 2 aan 't frame,onder de zitting gemonteerd maar gebruik ze nooit daar ik veel door de natuur fiets waardoor de bidons vaak vuil worden en zoals boven beschreven..liever effe chillen.
FosVelo,Dries Baron en Flevobike als favorieten,rest = n+1
Berichten: 2.314
Topics: 11
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 1060
4541 x bedankt in 2157 berichten
Ik heb 4 of 5 Baron's gehad maar nog nooit 1 met een klapstuur. Doordat mijn rechter knie wat naar binnen staat, heb ik last van ongeveer alles wat dikker is als een stuurpen. Bidon op de stuurpen heb ik wel gedaan op de highracer, maar dat zat toch wel in het blikveld. Ik heb liever zo min mogelijk aan m'n stuur.
De bidon bijna horizontaal is ook niet ideaal, dan moet je hem wel steeds goed dicht drukken anders gaat ie lekken.
Heb een paar kleine tasjes naast de fiets hangen waarin ik mijn bidon stop. Waardevolle kleine dingen aan de ene kant, en wat tegengewicht. Bidon en reparatie spul aan de andere kant. Of een bidon onder de stoel met zo'n bidonhouder die naar de zijkant opent.
Berichten: 127
Topics: 3
Lid sinds: Sep 2024
Bedankt: 124
377 x bedankt in 126 berichten
Op mijn Stinger heb ik een bidonhouder aan het frame onder het zitje gemaakt. Werkt prima, daar kun je onderweg gewoon bij.
https://www.decathlon.nl/p/universele-be...1/m8748971
Litespeed Siena, Koga FPM, Optima Stinger
Berichten: 1.288
Topics: 33
Lid sinds: Jun 2022
Bedankt: 0
2235 x bedankt in 1169 berichten
Ik heb een Stinger met klapstuur en twee (+ een project) Barons met vast stuur; bij allemaal heb ik een bidon onder aan de stuurpen. Bij de Barons zit de bidonhouder rechtstreeks aan de (rechte) stuurpen met kabelbinders, bij de Stinger heb ik een Minoura Space Mount gebruikt omdat vaste montage niet mogelijk is door de bocht in de stuurpen. Ik kan indien gewenst vanavond een paar foto's posten.
Ik zou op een Baron geen klapstuur willen.
Optima Stinger | 2x Dries Baron
Berichten: 12
Topics: 2
Lid sinds: Jan 2026
Bedankt: 16
26 x bedankt in 11 berichten
(05-Mar-2026, 10:31 AM)melle z schreef: Ik heb een Stinger met klapstuur en twee (+ een project) Barons met vast stuur; bij allemaal heb ik een bidon onder aan de stuurpen. Bij de Barons zit de bidonhouder rechtstreeks aan de (rechte) stuurpen met kabelbinders, bij de Stinger heb ik een Minoura Space Mount gebruikt omdat vaste montage niet mogelijk is door de bocht in de stuurpen. Ik kan indien gewenst vanavond een paar foto's posten.
Ik zou op een Baron geen klapstuur willen.
Bedankt Melle voor je reactie; ik ben benieuwd hoe dat eruit ziet!
Berichten: 12
Topics: 2
Lid sinds: Jan 2026
Bedankt: 16
26 x bedankt in 11 berichten
Bedankt voor jullie reacties, daar kan ik wel wat mee!
Welk bedrijf verkoopt zo'n vaste stuurpen?
Berichten: 1.288
Topics: 33
Lid sinds: Jun 2022
Bedankt: 0
2235 x bedankt in 1169 berichten
05-Mar-2026, 10:05 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 06-Mar-2026, 10:41 AM door melle z.)
(05-Mar-2026, 05:56 PM)Twinbike schreef: Welk bedrijf verkoopt zo'n vaste stuurpen? Tempelman.
Plaatje van één van mijn Barons met vaste stuurpen met bidonhouder:
Op mijn Stinger met klapstuur gebruik ik een Minoura Space Mount van dit type aan de onderkant van de stuurstang, ze zijn er met klemmen in verschillende diameter en de bevestiging voor de bidonhouder kun je 90 graden draaien (ik heb helaas geen foto van de fiets voorhanden):
Als jij een klapstuur hebt heb je waarschijnlijk een Optima Baron, maar het principe is hetzelfde. Ik heb ook een M5 Low Racer gehad, maar daarop vond ik het door het nerveuze stuurgedrag erg oncomfortabel om tijdens het rijden uit een bidon te drinken.
Optima Stinger | 2x Dries Baron
Berichten: 12
Topics: 2
Lid sinds: Jan 2026
Bedankt: 16
26 x bedankt in 11 berichten
07-Mar-2026, 09:08 AM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 07-Mar-2026, 09:17 AM door Twinbike.)
(04-Mar-2026, 09:56 PM)martinus schreef: Bidonhouder,2x achter de stoel (=nekhoogte) met slangetje bijvoorbeeld.
Ikzelf stop gewoon,lekker relaksen,eten en drinken,spieren even rust en weer verder scheuren.
Al mijn ligfietsen hebben een vast stuur,vind 'k fijn,is natuurlijk persoonlijk.
Goede optie met het slangetje! En ik vind een vast stuur ook mooier staan
Berichten: 12
Topics: 2
Lid sinds: Jan 2026
Bedankt: 16
26 x bedankt in 11 berichten
, 03:42 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op , 03:44 PM door Twinbike.)
(05-Mar-2026, 10:05 PM)melle z schreef: Op mijn Stinger met klapstuur gebruik ik een Minoura Space Mount van dit type aan de onderkant van de stuurstang, ze zijn er met klemmen in verschillende diameter en de bevestiging voor de bidonhouder kun je 90 graden draaien (ik heb helaas geen foto van de fiets voorhanden):
Als jij een klapstuur hebt heb je waarschijnlijk een Optima Baron, maar het principe is hetzelfde. Ik heb ook een M5 Low Racer gehad, maar daarop vond ik het door het nerveuze stuurgedrag erg oncomfortabel om tijdens het rijden uit een bidon te drinken.
Dank Melle voor je tips; mooie Baron ook, vooral het staartstuk!
En ik heb geen ervaring met andere ligfietsen, en hoe nerveus die zijn.
Berichten: 2.314
Topics: 11
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 1060
4541 x bedankt in 2157 berichten
Ik vind het wel meevallen met de m5 en z'n stuurgedrag. Maar het is inderdaad wel echts anders als de Baron. De M5 heeft een wat vlakkere stuurhoek en wat meer naloop. Ik merk inderdaad ook dat ik wat kan zwabberen als je een bidon pakt, maar hij keert ook wel makkelijk weer terug naar het midden. Met losse handen rollen lukt me al weer. Ik heb m'n vorige m5 lowracer ongeveer 20 jaar terug verkocht. Met trappen erbij komt de beweging nog te veel door in het stuur. Met losse handen rijden en een bidon uit m'n zijtasje vissen ga ik niet doen.
Bij de Decathlon hebben ze volgens mij ook goedkope losse slangetjes met een mondstukje. Neem je een petfles en dan even een gaatje in de dop boren, slangetje erdoor. Is wel wat lastiger schoonmaken die slangetjes.
Berichten: 200
Topics: 7
Lid sinds: Feb 2022
Bedankt: 482
349 x bedankt in 180 berichten
Met 'n bijvoorbeeld Nipro 60ml spuit kun je de slangetjes goed reinigen cq doorspuiten,deze zijn te koop bij de plaatselijke apotheek voor 'n halve euro.
FosVelo,Dries Baron en Flevobike als favorieten,rest = n+1
Berichten: 1.288
Topics: 33
Lid sinds: Jun 2022
Bedankt: 0
2235 x bedankt in 1169 berichten
(2 uren geleden)Jeroen S schreef: Ik vind het wel meevallen met de m5 en z'n stuurgedrag. Ik vind een Baron vele malen comfortabeler dan een M5 Low Racer en ik ben er (daardoor?) ook sneller op. Ik denk dat zit wellicht vooral te maken heeft met het feit dat ik beter op een Baron pas, op de M5 zat het zitje relatief ver naar voren om mijn korte benen te compenseren, waardoor de gewichtsverdeling tussen voor- en achterwiel niet optimaal was.
Optima Stinger | 2x Dries Baron
|
Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)
|
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
|