Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Techniek van de bottom bracket
#1
Ik weet ontzettend weinig van de bottom bracket, maar heb nu dus wel een kapotte in m’n df zitten.
Zijn er bottom brackets (BSA) die vooral in elkaar schroeven en dus niet het schroefdraad in de slede nodig hebben om goed te blijven zitten? En waar moet ik verder op letten bij het aanschaffen van een nieuwe BB?
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#2
Het type BB moet dezelfde schroefdraad hebben, maar zover was je al. Veel trapasbussen zijn 68 mm breed maar 73 mm is er ook. ( en dan vergeet ik alle moderne pressfit bb86 etc want die heb je toch niet in de vm) Ook moet het passen bij het chrankstel wat je hebt. Je hebt twee types met een taps vierkant, ISO en JIS. Japanese international standard. Shimano en consorten passen daarop. De meeste chranks zijn JIS. ISO is vooral Campa en een paar andere (vaak Franse) exoten. De hoek van het tapse vierkant verschilt bij beiden iets van elkaar, maar het past wederzijds wel ongeveer, alleen dan te ver, of niet ver genoeg.
Die vierkante trapassen heb je in allerlei lengtes, dat moet dan nagenoeg hetzelfde zijn als je al had. Meten over de hele lengte van de draaiende as.

Mogelijk dat dit aansluit bij wat je zoekt;

https://www.sella-berolinum.de/rad-shop-...engen?c=36

Deze heeft de schroefdraad op het Bracketlagerbusje, aan de binnenkant zeg maar. Niet aan de buitenkant. Je kunt deze dus in een beschadigde bracket buis schuiven en dan draai je de boel vast met de interne schroefdraad. Het lager klemt dan in de bracketslede. Als je de foto even aan tikt en vergroot zie je een stukje van de schroefdraad.

Een paar mm langer is meestal geen probleem, maar bij een Velomobiel kan het zijn dat je voeten dan tegen de neus aan komen, afhankelijk van het verschil en hoe krap het nu al is. Mogelijk moet je de voorderailleur dan ook weer even afstellen.

Ik heb het zelf nog nooit gebruikt, maar het lijkt me wel een solide oplossing, en het kost geen vermogen om het te proberen.
Antwoord }
Bedankt door: 365cycle , Willeke_IGKT
#3
Dank Jeroen! Ik heb inmiddels al wel wat onderdelen binnen en heb besloten het wat zwaarder op te bouwen dan het was:

[Afbeelding: 1656539319239.png]
FSA bottom bracket BSA, maar dan voor 30mm assen (o.a. Rotor)

[Afbeelding: 1656420606331.png]
Rotor Flow MAS cranks (155mm, met een as van 30mm ipv 24mm).

Dat laatste is eventueel handig voor als ik ooit toch naar ovaal ga. Voorlopig rijd ik nog met een NoQ.
De nieuwe slede heb ik zaterdag.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Schaduwrijder
Op de derde foto is ...martinus — 01:08 AM
Remmerij
De remreiniger bij m...Jeroen S — 11:34 PM
Schaduwrijder
Op een net zo fijn f...martinus — 10:49 PM
Schaduwrijder
Geweldige foto!Roepers — 10:32 PM
Schaduwrijder
Leuk topic Marco! De tovenaar — 10:29 PM
Schaduwrijder
In de tijd dat Googl...Roepers — 09:14 PM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
Top. Houden we als g...Sjoerd-p — 02:38 PM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
Ja, online zijn ee...tiemen — 02:22 PM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
Ja, online...Sjoerd-p — 01:14 PM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
Hardloper — 12:02 PM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
De truucjes om Win...Sjoerd-p — 11:44 AM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
De truucjes om Windo...Frutsel — 11:14 AM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
Hoeveel 'te' oud i...Sjoerd-p — 10:13 AM
Laptop gezocht voor tijdwaarneming
Hoeveel 'te' oud is ...Tijanus — 12:47 AM
Remmerij
Ik zou van de ...JarnoH — 11:51 PM
Watt is Watt bij je vermogensmeter(s)?
De 24u was niet op...365cycle — 09:49 PM
wat ze zeggen
Natúúrlijk is het op...Lig-hen — 09:29 PM