Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nieuwe fiets gemaakt
#1
Ik heb jaren geleden een Carbon lowracer gebouwd. Dat was eerst een 451 voor 622(28 inch) achter. De achterbrug was geveerd. Toen de demper stuk ging sneuvelde ook de achtervork, het werd een 26-28 fiets. Daarbij paste de chranc maar net langs het voorwiel. Dat was leuk, maar ik zocht iets wat ook op een beetje mild onverhard terrein bruikbaar was. In deze ombouw actie werd het een 28-28 highracer, nog steeds met hetzelfde hoofd frame. Hierdoor een zithoogte van 60 cm, trapas op 85 cm. Het is een redelijk vlotte fiets geworden, waarmee ik me ook op gravel wegen en dergelijke waag. Mul zand vindt ie niet leuk. Omvallen vanuit 60 cm is ook niet fijn vermoed ik, dus ik doe op de technische stukken voorzichtig. Het gewicht schat ik op onder de 15 kilo, wielbasis 125cm Bandjes tot 50 mm passen nu is er 40 en 42mm gemonteerd. 

De eerste proefrit liep wat uit, zes uur later was ik weer thuis. Ik kan hiermee rijden waar ik me met de Velomobiel liever niet waag, ook gaat ie op asfalt best wel vlot, in vergelijking met de Trekkingbike. 

Het is een verschil van 50cm in zithoogte met de velomobiel. Effe een handje of voetje op de grond is ook erg anders dan op de diverse lowracers waaraan ik de afgelopen 25 jaar gewend was. Het lokale MTB parcours ga ik er niet mee rijden, maar stukken daarvan zouden prima te doen zijn. 

Met wat tassen erop is het ook een prima fiets voor een ligfietsbikepacking avontuurtje. 

https://www.velomobilforum.de/forum/inde...ion.64195/

Groeten, Jeroen
Antwoord }
Bedankt door: Cygnus , PieterTrapt


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
tassen op voorvork
Ik heb er geen ervar...De tovenaar — 07:37 AM
tassen op voorvork
Geleerd bij het reiz...Willeke_IGKT — 11:34 PM
tassen op voorvork
Op de Whike ging het...Gideonaut — 11:23 PM
tassen op voorvork
Banaan en achtertas ...ligvogel — 11:16 PM
Wintertraining 2026
Niels welke vermoge...NielsKo — 11:08 PM
tassen op voorvork
Je trapt als het goe...blokdoorn — 11:07 PM
tassen op voorvork
Wil dat met je ket...ligvogel — 11:02 PM
Wintertraining 2026
Niels welke vermogen...Hardloper — 11:00 PM
tassen op voorvork
Wil dat met je ketti...Boyd Maduro — 10:58 PM
tassen op voorvork
Heeft iemand wel een...ligvogel — 10:46 PM
slot en licht
Ouwe post, nieuwe on...ligvogel — 10:41 PM
Schaduwrijder
Fietsbennie — 10:24 PM
Kilometer topic
Ik heb vorige week r...Willeke_IGKT — 08:34 PM
Fiets snelweg
Nieuwe route: ...Niels van der Wal — 08:12 PM
Fiets snelweg
Ik heb iets vergelij...Martin van Mourik — 07:15 PM
Wintertraining 2026
Vandaag heb ik met t...NielsKo — 05:51 PM
Medeliggers onderweg
5 minuten gelede...Bob Hagendijk — 05:07 PM