Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Garmin edge: opladen via achterkant
#9
Korte update:
Net in 5 minuten zo'n 2% batterij kunnen bijladen (van 52 naar 54%). Dit met een stroom van ongeveer 450mA. Van leeg naar vol zou dit, als ik dit extrapoleer, 4 uur en 10 minuten moeten duren, onder de aanname dat dit een linear verband is.

Setup: Vanaf de achterkant gezien heb ik 0V op de rechsbovenpin en 5V op de linksonder pin gezet (spiegelbeeld van de post hierboven, waar ik keek naar de printplaat van de power pack, gezien alsof je dwars door het scherm van de Edge kijkt.
De eerste 3 seconden wordt er geladen met ongeveer 350 mA, waarna het automatisch omhoog gaat naar 450 en dat daar nu lijkt te blijven.
Plaatje (fotoshop van een stockfoto): [Afbeelding: 2CCOt1n.png]

Mijn hypothese van de reverse polarity beveiliging (niet echt beveiliging, maar een bruggelijkrichter om de zorgen dat het niet uitmaakt hoe je de spanning aanbied aan de Edge, dat deze intern altijd aan de juiste pinnen aangeboden worden) lijkt ook te kloppen: ik meet met een multimeter op diodestand een diode met spanningsval van 595mV tussen de middelste pin en pin 3 (rechtsboven in deze setup, waar ik later 0V op zette) en tussen de middelste pin en pin 2 (linksonder, 5V later) dezelfde spanningsval. Zit in het logische bereik voor dit soort onderdelen. Ik vermoed nu dat de middelste pin de daadwerkelijke ground pin van de Edge is. Als ik nu kijk naar de print van de battery pack, gok ik dat deze pas 5V op de pin rechtsonder zet (en dus de 5V aan de Edge aanbied) wanneer de middelste pin aan ground wordt verbonden in de Edge. Hiermee loopt er een stroom van V(=5V?)/1000 ohm =5mA waarschijnlijk door de weerstand op dat printje, wat gedetecteerd kan worden door de laad IC ACT2804 in de power pack. Hierdoor zal er dus alleen maar 5V op de pinnen komen wanneer er een Edge gemonteerd zit. Nog niet alles in dit stukje tekst is 100% logisch voor me nog echter, kost nog wat meer uitzoekwerk.  Wink
Ik vermoed dat er nog twee diodes zullen zijn tussen deze twee voedingspinnen naar de daadwerkelijke Vin pin in de Edge, maar omdat deze niet aan de buitenkant beschikbaar lijkt te zijn, kan ik deze niet meten.

Ik heb thuis nog een adaptor waarmee ik de spanning en stroom van een USB snoertje kan aflezen: hiermee kan ik kijken wat de nominale oplaadstroom via USB is. Ik heb dit apparaat nog niet zo heel lang, voor anderen met een Edge 840: hoe lang duurt het meestal om deze op te laden van 0 tot 100%?

Wordt vervolgd.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Thijs OO


Berichten in dit topic
RE: Garmin edge: opladen via achterkant - door Arend-Jan - 03-Sep-2025, 02:50 PM
RE: Garmin edge: opladen via achterkant - door Hoekie - 03-Sep-2025, 05:07 PM
RE: Garmin edge: opladen via achterkant - door Hardloper - 03-Sep-2025, 06:40 PM
RE: Garmin edge: opladen via achterkant - door Hoekie - 03-Sep-2025, 06:56 PM
RE: Garmin edge: opladen via achterkant - door Arend-Jan - 03-Sep-2025, 07:25 PM
RE: Garmin edge: opladen via achterkant - door Kapitein Bosui - 04-Sep-2025, 02:41 PM
RE: Garmin edge: opladen via achterkant - door Hardloper - 04-Sep-2025, 06:39 PM
RE: Garmin edge: opladen via achterkant - door Arend-Jan - 05-Sep-2025, 06:40 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Nieuw speeltje ?
Woensdag staat d...Wim -de roetsende — 01:25 PM
Nieuw speeltje ?
Woensdag staat die...mvdriel — 01:13 PM
9 - 1 = 8x een vm te koop bij ICB
Die van mij is tot d...Gideonaut — 12:58 PM
Nieuw speeltje ?
ergens las ik iets...Wim -de roetsende — 12:44 PM
Nieuw speeltje ?
Bel maandag even, da...Willeke_IGKT — 12:34 PM
9 - 1 = 8x een vm te koop bij ICB
Dank u wel voor de r...Vlechtje — 12:07 PM
Medeliggers onderweg
Twee driewielers zag...Lopopodium — 11:50 AM
Nieuw speeltje ?
die is vandaag geslo...gideon — 11:49 AM
Nieuw speeltje ?
ergens las ik iets...Hardloper — 11:47 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Zowel die geel met z...Hardloper — 11:45 AM
Fiets vouwwagens, caravans en fietscamp...
Mocht de interesse e...Gideonaut — 11:24 AM
Nieuw speeltje ?
ergens las ik iets o...gideon — 11:21 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Wat betreft kleur, h...Willeke_IGKT — 11:13 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik had al ...Wim -de roetsende — 10:55 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Mooie DF! Het zonn...gideon — 10:44 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Leuk hoor. Twee f...Wim -de roetsende — 10:35 AM
9 - 1 = 8x een vm te koop bij ICB
Welkom Vlechtje, ...Wim -de roetsende — 10:29 AM