14 km door stad en buitenwijk - Ligfiets of Racefiets?
#9
Een ligfiets is vooral sneller op lange rechte stukken; dan heb je het voordeel van minder luchtweerstand. Een racefiets is sneller in sprinten en optrekken; dan heb je het voordeel direct veel kracht op de pedalen kunnen zetten en het makkelijk kunnen sturen.
Door defensief te rijden houd je je route veilig; al is het minder ontspannen en meer bezig zijn met ander verkeer dan op een racefiets.

Het ligt dus aan de route door de stad of dit veel kruispunten; stoplichten, haakse bochten en andere vertragende weginrichting kent.

Persoonlijk vind ik een ligfiets geen stadsfiets; op lange routes plan ik mijn weg hierom vaak om de bebouwde kom heen. Dit is in kilometers vaak langer, maar in tijd vaak korter en het rijdt ontspannender.

Het is langer geleden dat ik in Groningen geligfietst heb; volgens mij was het een ruim opgezette stad waar het goed doorfietsen was. Het zal dus aan de route liggen of dit prettig is met een ligfiets. Je kan ook kijken of een route door buitenwijken of buiten de bebouwde kom sneller is en hoe ontspannen je wilt fietsen. Als je buiten de spits fietst is het ook in de stad verkeersrustiger.

Niels, relax, van der Wal
De verrijking zit in de beperking
Zelfbouw, M5blueglide, M5 lowrace (crmo), M5 lowracer (carbon), Quest 20", Quest 26", M5 Medium racer (prototype) Quest 26" (carbon), M5 Medium racer, DF, Snoek
Antwoord
Bedankt door: PieterTrapt, Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: 14 km door stad en buitenwijk - Ligfiets of Racefiets? - door Niels van der Wal - 29-Sep-2023, 04:58 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet to registreren voordat je berichten kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
De nonsens van Strava-vermogensschattin...
Racefietsen zijn dan...365cycle — 08:00 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Blijft nog de moge...365cycle — 07:50 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Ik heb net op de ter...Arend-Jan — 07:35 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
**@Tijanus:** be...Tijanus — 07:14 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Over armsteunen: d...datakneder — 03:51 PM
Ervaringen met de Tuna
Dat met dakje en win...Casper Jansen — 02:26 PM
De nonsens van Strava-vermogensschattin...
Een deel van het pro...Arend-Jan — 01:50 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Ja, ik combineer die...Arend-Jan — 01:39 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
AJ ik zou eerst de b...Willeke_IGKT — 01:35 PM
Ervaringen met de Tuna
Mijn kruissnelhe...Arend-Jan — 01:34 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Ja, klopt dat SX-R...Arend-Jan — 01:26 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ongeveer 4 uur nadat...Josligfiets — 12:56 PM
Ervaringen met de Tuna
De laatste twee ri...Sjoerd-p — 12:13 PM
Ervaringen met de Tuna
De laatste twee ritt...Atrike — 11:37 AM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Even met een onw...Hardloper — 10:40 AM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Ja, klopt dat SX-R...Ivan_Flebus — 10:31 AM
De nonsens van Strava-vermogensschattin...
Wat wel interessant ...Hardloper — 10:27 AM