|
Banden, banden, banden en nog eens banden
|
Berichten: 7.250
Topics: 131
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 15871
12475 x bedankt in 5831 berichten
(09-Feb-2022, 09:19 AM)Bacchus schreef: Een goeie voor de velonauten en andere driewielrijders om uit de commentaren te leren:
"It went out of the rim because the tire beads where worn. A velomobile doesn't lean in the curves, so the rear wheel stays always vertical; that creates strong lateral forces on the beads and that can wear them. After inspection, there was very little remaining on the beads." Klopt! Zeker die driewielers met een brede wielbasis lopen achter een risico. Ik heb ooit een testrit gemaakt op een USVA Racer (tadpole trike met ontzettend fraaie multilink wielophanging voor), daarmee kon ik zo hard door de bocht dat het achterwiel op kurkdroog wegdek grip verloor en ik dus dwars de bocht door ging (  is wel op z'n plaats, het was heerlijk scheuren met dat ding). Dat levert wel de nodige stress op de achterband op. Zeker als je met een hele lichte, dunne, snelle achterband rijdt (bv. de Schwalbe Pro One) is het iets om visueel in de gaten te houden; die band wil ook weleens in de lengte scheuren langs de velgrand. Het is ook de band waarmee ik op vlak wegdek harder dan 80 km/h kon - zou bij die snelheid geen klapper willen hebben.
Met een tadpole trike, en dus zeker met een velomobiel, moet je sowieso regelmatig kijken of de achterband zichtbare schade heeft (bv. canvasplekken, droogtescheuren etc., maar ook wat aanlopen in bochten kan gedoe opleveren).
Nog een voorbeeldje van wat een knaller achter kan opleveren (Dit keer met een Milan. waarschuwing: niet voor tere zieltjes)
|
| Berichten in dit topic |
RE: Banden, banden en nog eens banden - door 365cycle - 09-Feb-2022, 12:58 PM
|
Gebruikers die dit topic lezen: 11 gast(en)
|
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
|
Nieuwe berichten
|
|
WAW, ervaringen, vragen en al wat wetens...
|
| Er zijn verschillend...Willeke_IGKT — 10:33 PM |
|
Ervaringen met de Tuna
|
| Nee, ík wil het laat...365cycle — 10:09 PM |
|
Ervaringen met de Tuna
|
| Wat mij betreft weer...Jeroen S — 08:27 PM |
|
Banden, banden, banden en nog eens band...
|
| Ik zou er ook niet w...Jeroen S — 08:21 PM |
|
Ervaringen met de Tuna
|
| Het maakt mij niet u...benparke — 05:53 PM |
|
Ervaringen met de Tuna
|
| Dit draadje gaat ove...Atrike — 05:40 PM |
|
Ervaringen met de Tuna
|
| Misschien ook bij Be...Gideonaut — 05:21 PM |
|
Ervaringen met de Tuna
|
| zoals ik al eerder z...Hardloper — 05:02 PM |
|
Ervaringen met de Tuna
|
| Je vervalt in herhal...365cycle — 03:14 PM |
|
Banden, banden, banden en nog eens band...
|
| ECE-R88 gaat ook ove...365cycle — 03:07 PM |
|
Ervaringen met de Tuna
|
| Voor een full carbon...benparke — 03:06 PM |
|
Banden, banden, banden en nog eens band...
|
|
Zijn er hier al me...Frutsel — 03:04 PM |
|
Ervaringen met de Tuna
|
| Heh. Je had ook naar...Frutsel — 03:01 PM |
|
Ervaringen met de Tuna
|
|
Maar dan rijd je m...Atrike — 02:26 PM |
|
Banden, banden, banden en nog eens band...
|
| Zijn er hier al mens...365cycle — 12:34 PM |
|
Vandaag ben ik blij omdat.....
|
| ... omdat ik een spe...Hoekie — 12:25 PM |
|
Vandaag ben ik blij omdat.....
|
|
Ten eerste zijn wi...365cycle — 11:50 AM |
|