Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Achterlicht op dynamo
#1
Op  mijn Sinner Demon zit een  Inoled voorlamp die door een Shimano Nexus HB-NX50 naafdynamo (foto met duidelijk mijn voorwiel in beeld) wordt gevoed en die doet het uitstekend. Ook bij lange tochtend door het donker geen probleem. Ik geloof dat hij 2,5 watt is. Ligfiets.net meldt dat de lichtbron een 2 watt powerled is. Waar ik niet tevreden over ben is mijn achterlicht Die is van het merk Smart. Als ik hem aan doe, dan brandt hij fel, maar verloop van tijd met dit koude weer is het maar een zwak schijnsel dat hij verspreidt. Op de Sinner Record zit een B&M achterlicht. Dat is heel ander verhaal. Daar heb ik geen klachten over. Nu heeft de Inoled ook een uitgang. Ik zit mij af te vragen of het geen optie is om die ook te gebruiken en een draadje te leggen naar achter om daarmee een B&M achterlicht te laten voeden.

Groet,

Marco
Antwoord }
Bedankt door:
#2
Hoi Marco,

dat kan zéker wel.
Zie hier: https://www.ligfiets.net/product/accesso...ht-20.html

Ik heb een SON dynamo met B & M Luxus (met USB aansluiting) koplamp waarop óók een achteruitgang zit. Deze heb ik aangesloten op mijn achterlamp.
Dit is een B & M Toplite-Line-Plus. Compact achterlicht met reflector en een mooie, felle en horizontale streep licht.

Let er bij de aanschaf van een achterlicht vooral op dat het bedoeld is voor 6V.

Succes.

Victor.
Antwoord }
Bedankt door:
#3
Hoi Victor,

Hartelijk dank je voor reactie en goede tip is van de 6v en 0,6w ben ik blij mee.  Ik zit aan dit licht  (Toplight flat-s) te denken omdat het de lamp daar lager zit en dan beter onder mijn tas uitkomt. Op de Record heb ik de batterijversie van jouw lamp en dat is al veel beter dan die smartlamp. Toch verwacht nog meer van een dynamo.

Mijn B&M koplamp was  3w. De Shimano trok het niet om daar nog een achterlicht bij te doen, zo is mij verteld. Deze Inoled heeft minder vermogen en dat schept weer perpectieven.
Ik denk dat jouw SON-dynamo nog meer vermogen levert en die kan dus gemakkelijk B&M voor en achter trekken.

Groet,

Marco
Antwoord }
Bedankt door:
#4
Inmiddels is het gerealiseerd. Op de Sinner Demon heb ik inmiddels een B&M Toplight Line plus achterlicht die van stroom wordt voorzien vanuit de uitgang van de Inoled koplamp. Nog nooit zo blij geweest met een achterlichtje.
Antwoord }
Bedankt door:
#5
Ja toch, prima lampje.
Antwoord }
Bedankt door: Roepers


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Maandenlang werk on...ZoefZoef — 04:08 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Maandenlang werk o...Willeke_IGKT — 03:20 PM
LOL
Vandaag een gedeelte...Wim -de roetsende — 03:20 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Maandenlang werk ong...Gideonaut — 02:36 PM
Flevobike en trike, nieuwe eigenaren?
Ik ben er nooit ec...Willeke_IGKT — 09:36 AM
Flevobike en trike, nieuwe eigenaren?
Het is al een hele t...tiemen — 09:17 AM
Flevobike en trike, nieuwe eigenaren?
Ik ben er nooit ech...binnenband — 09:05 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Mijn velomobiel vin...Willeke_IGKT — 08:07 AM
Het samenspel van VM met racekap, vizie...
Tijd om een oud draa...TimSch — 08:02 AM
Flevobike en trike, nieuwe eigenaren?
Ik ben er nooit echt...Jeroen S — 11:51 PM
Vlechtje hoe en wat.
Ik heb weinig versta...Bob Hagendijk — 07:29 PM
Flevobike en trike, nieuwe eigenaren?
Topic aangemaakt om ...Willeke_IGKT — 06:41 PM
Flevobike
Ik meen dat er ieman...binnenband — 06:04 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
We hebben een carava...gideon — 05:16 PM
Flevobike
Het is een prachtige...NielsKo — 05:10 PM
Flevobike
Hele leuke site inde...binnenband — 02:52 PM
Flevobike
De jouwe is inderd...tiemen — 02:42 PM