Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
As voorwiel draait mee.
#1
Ik heb een probleem met de as op het voorwiel. De as draait mee zodat ik het wiel nog wel vast kan zetten door met twee imbussleutels te werken. Maar als het dan los moet weet ik vantevoren niet welke bout los gaat komen.

Heeft iemand een idee hoe ik ervoor kan zorgen dat de as vast zit in de trommelrem?
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#2
Dit was bij mijn Waw altijd het geval, om het wiel eraf te krijgen moest ik een inbus achter bij de veerpoot vasthouden en het boutje op het wiel losdraaien.
En het kon nog wel eens een gevecht zijn om het wiel er weer op te krijgen zonder dat het pennetje uit de veerpoot werd gedrukt.
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , datakneder
#3
Loctite lijkt me hier de passende oplossing. Maar kijk wel even welke je hebben moet. De meest vaste (rood) krijg je alleen met veel hitte los. 250 graden. De bovenste en onderste helft van de veerpoot zit ook verlijmd. En die lijmnaad zit daar ook. Dat ronde deel is een buisje wat in het onderste gefreesde onderdeel zit. Blauwe lijkt mij dus het meest verstandig. Er is ook vast wel een andere merk wat een schroefborg middel heeft. Een paar drupjes zijn meestal voldoende, zeker als je het ooit nog weer eens los wilt kunnen maken.
Antwoord }
Bedankt door: datakneder , Willeke_IGKT
#4
(03-Nov-2025, 08:46 AM)Jeroen S schreef: Loctite lijkt me hier de passende oplossing. Maar kijk wel even welke je hebben moet. De meest vaste (rood) krijg je alleen met veel hitte los. 250 graden. De bovenste en onderste helft van de veerpoot zit ook verlijmd. En die lijmnaad zit daar ook. Dat ronde deel is een buisje wat in het onderste gefreesde onderdeel zit. Blauwe lijkt mij dus het meest verstandig. Er is ook vast wel een andere merk wat een schroefborg middel heeft. Een paar drupjes zijn meestal voldoende, zeker als je het ooit nog weer eens los wilt kunnen maken.

Bedankt. Ik had zelf ook dit idee al in gedachten. Want het gevecht dat Gideonaut had met het er weer opzetten van het wiel is me nu ook overkomen en dat bevalt me helemaal niet.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Mijn CHR Carbon High Racer
Ik zou geen twijfel ...Josligfiets — 07:25 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Op mijn fietsen kan ...melle z — 06:48 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
De SON naafdynamo is...ZoefZoef — 06:43 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Nee, maar vind het t...gideon — 06:39 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Zonsopkomst is morge...Bob Hagendijk — 06:37 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Wauw, supertof Bob...Bob Hagendijk — 06:26 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
“niet blij” is overd...gideon — 06:22 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Een hele mooie fiets...Wim -de roetsende — 05:12 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Gefeliciteerd met je...melle z — 04:37 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Bob gefeliciteerd me...Willeke_IGKT — 04:12 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Wauw, supertof Bob! ...365cycle — 03:36 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Er is nog een CHR op...Bob Hagendijk — 03:09 PM
M5 compact?
Ik heb de Grasshoppe...Roepers — 08:25 AM
FWD MBB recumbent - aka Cruzbike
Welcome Tomsawyer,...TomSawyer — 05:52 AM
M5 compact?
Hoe belangrijk dat z...Willeke_IGKT — 10:39 PM
M5 compact?
Je fietst naar Emmer...Lopopodium — 10:23 PM
M5 compact?
Op je eigen benen ku...Jeroen S — 10:20 PM