Aparte driewieler
#1
Een driewieler met een achterwielbesturing en voorwielaandrijving: https://www.marktplaats.nl/a/fietsen-en-...=lr&pos=12

Is weer eens wat anders. Niet in de laatste plaats doordat er eindelijk eens een driewieler is die eens geen kleine bandenmaat nodig heeft. Een erg leuk dingetje, moet ik zeggen. Ik ben benieuwd hoe dat in de praktijk fietst.
Antwoord
Bedankt door:
#2
Is het wel achterwielbesturing? Bij achterwielbesturing gaan de achterwielen naar rechts als je naar links stuurt. Dus als je dicht bij stoep staat en je wilt er vandaan rijden, draaien de achterwielen bij achterwielbesturing naar de stoep toe. Als ik deze fiets in mijn verbeelding naast een stoep zet, gebeurt dat niet. De fiets gedraagt zich als een voorwiel gestuurde fiets (als mijn verbeelding klopt). Dat doet mij denken aan de pagina van Erik Wanneee over de achterwielgestuurde tweewielers, die vanwege het stuurgedrag heel moeilijk om op de fietsen blijken te zijn. Totdat de fiets van  Hans-Ulrich Reimers opduikt onderaan de pagina. Daar kan wel mee gefietst worden. Hoe kan dat?
Erik:
Citaat:Het is overigens de vraag of we hier nog wel van een ABT kunnen spreken. Je kunt het ook beschouwen als een VBT waarbij de berijder op het stuur zit.
Ik vraag mij af iets dergelijks ook niet met deze fiets aan de hand is. Het sturende gedeelte omvat de zitschaal en de berijder waardoor het schijnbaar (in de zin van het lijkt zo, maar het is niet zo) een achterwielgestuurde fiets is.
Antwoord
Bedankt door:
#3
Wat ik zo zie is dat het voorste deel incl zitje in z'n geheel als sturing dient. Ik vermoed dan ook dat het een beetje voelt als een Flevotrike of Jouta XXX. Doordat de beweging over de vaste buizen tussen de achterwielen loopt, bepaalt de hoek van de bocht in combinatie met de kromming van de buis hoe schuin je in leunt. Dat lijkt mij niet fijn omdat je dan de dynamiek mist die het rubber op een Flevobike/trike geeft om elke combinatie van bocht en snelheid precies op elkaar te laten aansluiten.

Het zal daarom ook wel een rustiger en stabieler gevoel geven wat het in mijn eigen optiek het juist minder leuk maakt.
Antwoord
Bedankt door:
#4
Ik had hem ook al gezien en verbaasd over. Ben ook erg benieuwd hoe die fietst, ik vind het een wat bijzonder besturing Wink
Antwoord
Bedankt door:
#5
Is het een 'echte' ligfiets, of meer een zitfiets?
Jelle van Gorkom gebruikt in ieder geval een driewieler voor zijn revalidatie: http://www.wielerflits.nl/nieuws/353578/...ieler.html
Antwoord
Bedankt door:
#6
(08-May-2018, 01:52 PM)Lopopodium schreef: Is het een 'echte' ligfiets, of meer een zitfiets?
Jelle van Gorkom gebruikt in ieder geval een driewieler voor zijn revalidatie: http://www.wielerflits.nl/nieuws/353578/...ieler.html


Dat is een Van Raam.

https://www.vanraam.com/nl-nl/onze-fiets...easy-sport
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
Je moet to registreren voordat je berichten kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Medeliggers onderweg
Vanochtend vroeg e...Veloquest — 02:44 PM
Paard!!! Hoe reageert ie vandaag?
Zo kan het ook :)Â...Roepers — 02:41 PM
Medeliggers onderweg
Vanochtend vroeg een...gideon — 02:36 PM
Paard!!! Hoe reageert ie vandaag?
Volgens mij kunnen w...Hardloper — 01:26 PM
Uit de media ligfiets nieuws
Voor de minder goed...Hardloper — 01:22 PM
Paard!!! Hoe reageert ie vandaag?
Zo kan het ook :)  ...Lig-hen — 12:59 PM
De nonsens van Strava-vermogensschattin...
Duidelijk wordt we...Wim -de roetsende — 09:15 AM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Pijler 1: veilig...Wim -de roetsende — 09:11 AM
Uit de media ligfiets nieuws
Midden onder op...Wim -de roetsende — 09:00 AM
Uit de media ligfiets nieuws
Midden onder op d...Boyd Maduro — 07:05 AM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Bedankt voor je uitg...Jeroen S — 12:43 AM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
“Even at high sp...Tijanus — 12:41 AM
De nonsens van Strava-vermogensschattin...
Duidelijk wordt wel ...Jeroen S — 12:04 AM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Ik snap het, met die...Jeroen S — 11:55 PM
Wind sterkte
Ik heb in de Quest...Wim -de roetsende — 11:15 PM
Medeliggers onderweg
Het toeval wil dat i...TimSch — 11:00 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
@Hardloper: mooie ...Hardloper — 09:02 PM