Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stalplaats velomobiel
#1
Ik heb even wezen zoeken op het forum maar niet meteen iets gevonden.

Ik wil in de tuin ergens een berghok/garage maken op maat van de velomobiel. Ik moest toch al iets doen met een afdakje voor de andere fietsen die niet meer in het tuihok passen. Maar ik wil iets apart voor de velomobiel. Iets wat ik kan afsluiten en waar de VM perfect in past.

Mijn criteria zijn voorlopig :
  • Het moet handig blijven (in en uit halen)
  • Moet veilig op slot kunnen (uiteraard).
  • VM moet droog staan evt ventilatie voor als ik thuis kom van een regenrit.
  • Nét groot genoeg zodat de velomobiel perfect past.
  • Kans op krassen maken tijdens het stallen wil ik minimaliseren.
Ik was aan het denken aan iet met een bodem die (verstelbare?) goten heeft waar de wielen perfect in passen (krassen vermijden). Achteraan een rubberen stootdop zodat ik op de voor-/achterkant geen krassen/matte plekken maak.

Heeft iemand zoiets al gedaan? En hoe ziet dat eruit? Waar heb je aan gedacht bij de constructie en waar dacht je achteraf aan: had ik daar maar aan gedacht?

EDIT: ik bedenk me net: steenschotten!! We gaan binnenkort met de buren een schutting in steenschotten zetten. Zou mooi daarin geintegreerd kunnen worden als ik er een paar extra koop!

EDIT2: Voorbeel nr10 op deze site lijkt me wel wat Smile https://www.wonen.nl/tuin/tuininrichting...-jouw-tuin
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#2
Ventilatie wil je sowieso: Ook als het niet regent zal er behoorlijk wat vocht in de velomobiel ophopen (zweet/condens). Je wil hem dus wel lekker laten luchten voordat je weer instapt Smile
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#3
Je kan hier wat inspiratie op doen wat eventueel mogelijk is:
De Bobslee.: Quattrovelo, het eerste jaar. 

Tuin afscheiding / schutting delen is een optie om te gebruiken. Dit in combinatie met een tuindeur.

Persoonlijk wil in het hok langs mijn velomobiel kunnen staan. Zodat ik makkelijk de parkeerrem eraf kan halen zonder de hoofd te stoten. En ook andere delen van mijn lichaam.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#4
https://www.velomobilforum.de/forum/inde...age.73061/

Staat wel wat verder weg maar wel een leuke oplossing
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#5
(23-May-2024, 01:36 PM)Frutsel schreef: Je wil hem dus wel lekker laten luchten voordat je weer instapt Smile
Idd, nog niet aan gedacht dat met "goed weer" de VM ook wel wil luchten!


(23-May-2024, 01:37 PM)Hardloper schreef: Je kan hier wat inspiratie op doen wat eventueel mogelijk is:
De Bobslee.: Quattrovelo, het eerste jaar. 

Tuin afscheiding / schutting delen is een optie om te gebruiken. Dit in combinatie met een tuindeur.

Persoonlijk wil in het hok langs mijn velomobiel kunnen staan. Zodat ik makkelijk de parkeerrem eraf kan halen zonder de hoofd te stoten. En ook andere delen van mijn lichaam.

Thx voor de tip, de link ziet er idd ongeveer uit wat ik zou willen bereiken. Op palletten lijkt me handig voor ventilatie van onderen. Ik denk dat ik de parkeerrem in het hok niet nodig ga hebben. Ik zou die rails zodanig maken dat er blokjes oid in zitten die de VM op een specifieke plaats "vast" zetten. Gewoon erin duwen dan even wat harder over het 1e blokje en dan zitten de voor- of achterwielen "geblokkeerd" tussen 2 blokjes en kan de VM niet meer zomaar bewegen. Als ik hem eruit wil halen, gewoon over het blokje trekken en hij komt eruit.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#6
Een heel topic bij onze oosterburen
Show your VM Garage
https://www.velomobilforum.de/forum/inde...st-1390612
Antwoord }
#7
Dat issem helemaal thx voor de link!
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Hoekie
#8
Nu woon je in België, dus daar is het vaak net wat makkelijker qua regelgeving maar voor Nederlandse voortuinen zijn er allerlei beperkingen wat en hoe groot je er mag bouwen. Misschien alsnog iets om even te controleren.
M5 M-Racer / Challenge Hurricane / Giant Expedition / Giant Defy 1 / MBK Course
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#9
We kunnen naast het huis achterin de tuin, dus dat valt wel mee. Ik zou'm ook graag net wat meer naar achter willen hebben. DAn is de drempel om 'm te stelen toch weer wat hoger.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#10
Ik ga je even dm'en.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door:
#11
(23-May-2024, 01:43 PM)Josligfiets schreef: https://www.velomobilforum.de/forum/inde...age.73061/

Staat wel wat verder weg maar wel een leuke oplossing

Die is sowieso te kort voor een QV en met een deuropening van 79cm heb je binnen no time krassen, met maar 1cm speling aan elke kant.
Groetjes uit het Zuiden,

Oliver.

Mango 90 - KMX Tornado - Sinner Spirit - Quattrovelo 122
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Hoekie


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik blij omdat.....
Als ie papa's voorbe...ZoefZoef — 01:02 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Hoe oud is junior?...365cycle — 11:42 PM
Ligfietsen op TV
Vandaag in Even tot ...De tovenaar — 10:41 PM
Cassette 9 speed Quest 3x20” #107
Sram heeft ook 9 spe...Jeroen S — 10:05 PM
achterbrug lager Optima Orca
Ik bedoelde de lager...Jeroen S — 09:53 PM
Loont het merkbaar om PE kettingbuizen ...
Als ik zo nakijk i...Martin van Mourik — 09:15 PM
Medeliggers onderweg
Is Junior blij met...365cycle — 09:06 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Bob, mooi om te leze...gideon — 08:55 PM
achterbrug lager Optima Orca
Heb je het hier over...Lopopodium — 08:55 PM
Cadans, kracht zetten en aanverwante za...
Dat klinkt op het ...365cycle — 08:46 PM
Cassette 9 speed Quest 3x20” #107
Passen je shifter ...Richard107 — 08:46 PM
Cassette 9 speed Quest 3x20” #107
Bij de Strada die ik...Willeke_IGKT — 08:41 PM
Cassette 9 speed Quest 3x20” #107
Passen je shifter en...LigfietsWilsum — 08:38 PM
Medeliggers onderweg
Is Junior blij met d...Willeke_IGKT — 08:37 PM
achterbrug lager Optima Orca
Dat waren ooit sinte...baron062 — 08:30 PM
Medeliggers onderweg
Ondanks de issues ...365cycle — 08:28 PM
Cassette 9 speed Quest 3x20” #107
Vandaag weer mee bez...Richard107 — 08:26 PM