Berichten: 1.299
Topics: 91
Lid sinds: Dec 2018
Bedankt: 155
2352 x bedankt in 840 berichten
Gisteren tijdens de wedstrijd LEL waren er drie van de veertien.
Ik heb altijd gelijk. Want als ik geen gelijk heb verander ik mijn mening. FlevoTrike | Jouta Tadpole Blue Line | Quest 377 | Trident Titan
Berichten: 6.423
Topics: 119
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 13344
10304 x bedankt in 5017 berichten
Over vrouwen op de ligfiets... Ik heb een leuk weekend gehad, maar toch ook wel e.e.a. meegekregen over The Voice en #metoo, waar ik vanochtend weer even wat over zat te lezen. Ik besloot daarna even wat grappigs te kijken voor ik aan mijn werk begon, nl. het stukje over de eendjes van James Veitch, om vervolgens tot de ontdekking te komen dat hij ook zo'n beetje gecanceld is i.v.m. grensoverschrijdend gedrag in zijn studietijd.
En dan denk ik weer aan vrouwen op de ligfiets; ze zijn er inderdaad weinig, en als ze er zijn rijden ze vaak met een man mee. Zou veiligheid misschien ook een dingetje zijn? Op een ligfiets krijg je verhoudingsgewijs veel aandacht, is dat iets waar vrouwen ook om #metoo-redenen geen behoefte aan hebben?
Berichten: 1.299
Topics: 91
Lid sinds: Dec 2018
Bedankt: 155
2352 x bedankt in 840 berichten
(17-Jan-2022, 12:18 PM)365cycle schreef: En dan denk ik weer aan vrouwen op de ligfiets; ze zijn er inderdaad weinig, en als ze er zijn rijden ze vaak met een man mee. Zou veiligheid misschien ook een dingetje zijn? Op een ligfiets krijg je verhoudingsgewijs veel aandacht, is dat iets waar vrouwen ook om #metoo-redenen geen behoefte aan hebben?
Misschien dat de midlifecrisis bij vrouwen zich niet uit in de aanschaf van Porsches en velomobielen.
Ik heb altijd gelijk. Want als ik geen gelijk heb verander ik mijn mening. FlevoTrike | Jouta Tadpole Blue Line | Quest 377 | Trident Titan
Berichten: 2.414
Topics: 68
Lid sinds: Dec 2020
Bedankt: 36925
3682 x bedankt in 1591 berichten
Zoals ik schreef in het 'porsche' draadje. Ik denk dat ik niet pas in het midlife crisis plaatje wat betreft de VM. Maar ik was wel in de midlife crisis leeftijd toen ik mijn eerste trike kocht.
Geen idee waarom we zo weinig zien van vrouwen op/in de ligfiets. Ik heb me nooit onveilig gevoeld omdat ik vrouw ben of omdat ik op een ligfiets/in een VM rij. Wel eens omdat een automobilist de koppeling liet opkomen terwijl ik midden voor de auto was. (Wel een ligfiets maar heel ruim zicht en ik was echt vol in beeld voor die idioot.)
Misschien is het omdat ik altiijd al anders geweest ben als de mensen om mij heen. Dat geld ook voor de vriendin die mij aangestoken heeft met ligfietsen, ook zij was 'altijd anders'.
Voor ons was opvallen op een fiets niets nieuws, we vielen allebei al op zonder wat bijzonders te doen.
Als ik in de zomer in de duinen fiets kom ik vaker vrouwen op ligfietsen tegen, niet erg veel maar toch de meeste maanden wel een of twee, bijna even veel als mannen op de ligfiets, en meestal alleen of met een andere vrouw op een ligfiets.
Het is woon werk verkeer waar ik geen vrouwen zie.
Sinds het begin van Covid zie ik ook minder mannen op ligfietsen, daarvoor drie verschillende, meestal eens per week, nu maar een (en die is ook over naar een VM.)
In de zomer zie ik vrij veel vakantie fietsers, mijn WW route loopt deels over de lange afstand kust fiets route, maar ook daar zijn ligfietsers vrij zeldzaam, vrouwen zeker nog zeldzamer dan mannen.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct - Whike - Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing,