Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bescherming tegen het slechtere herfst/winterweer
#19
(26-Aug-2019, 11:59 AM)Joop99 schreef:
(26-Aug-2019, 10:31 AM)Frutsel schreef: Voor zover ik weet wordt de verkleuring getriggerd door UV-licht. Dat werkt niet met koplampen.
Dat is in ieder geval zo voor meekleurende brilleglazen. Die doen het dus ook niet in de auto, daar autoglas UV licht tegenhoudt.
Ik heb het hier over fiets en niet over auto. Als dat waar zou zijn zou de bril in Nederland continue op donker staan. Als je een UV-meter neemt en je gaat meten in bewolkt of zelfs slecht weer, dan zou je je verbazen over de hoeveelheid UV die dan nog aanwezig is. Ik heb een andere overzet bril die ook fotochromatisch is en die werkt perfect zowel op de fiets als in de auto. Dus in hoeverre autoglas UV tegenhoudt weet ik niet, mijn voorruit in ieder geval niet. Mogelijk bij jouw auto wel, geen idee.
Het probleem bij fietsen is dat de brillen met gele glazen niet goed werken, de glazen geven een te donker beeld en de weg is moeilijk te zien, laat staan als het regent oid. Bij de laatste bloedmaan kon ik haast helemaal niets meer zien. Dat is het moment geweest van overstappen op fotochromatisch.

Ik heb meekleurende glazen in mijn bril, en ja, die kleuren dus ook wel op bewolkte dagen. Ze zijn niet zo gevoelig dat ze altijd de hele dag donker zijn, en geloof me, je autoramen stoppen UV licht. (tenzij je een antieke oostblokwagen rijdt, ik ben wel eens verbrand in een Zastava, dus die ramen stopten geen UV) Ik heb dus ook een losse zonnebril opzet voor in de auto.

Eerlijk gezegd ben ik benieuwd naar merk/type van die overzetbril, die wil ik dan waarschijnlijk ook wel hebben namelijk.
Antwoord }
Bedankt door:


Berichten in dit topic
RE: Bescherming tegen het slechtere herfst/winterweer - door Frutsel - 26-Aug-2019, 01:42 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
OBT 2025 Groningen
Na de laatste keer p...TimSch — 12:36 PM
OBT 2025 Groningen
Ik ga voor een fleec...Willeke_IGKT — 12:33 PM
Medeliggers onderweg
Gideon, Zoefzoef m...gideon — 12:01 PM
OBT 2025 Groningen
We gaan uiteraard op...TimSch — 12:01 PM
OBT 2025 Groningen
Iemand aanraders om ...Richard107 — 11:55 AM
Medeliggers onderweg
Deze morgen voor het...qv-tester — 11:43 AM
OBT 2025 Groningen
Ik ben gewend om te ...qv-tester — 11:40 AM
OBT 2025 Groningen
Die 20km klinkt ...Richard107 — 11:20 AM
OBT 2025 Groningen
Die 20km klinkt vo...Willeke_IGKT — 11:13 AM
OBT 2025 Groningen
Die 20km klinkt voor...Richard107 — 11:09 AM
OBT 2025 Groningen
Volgens mij was 25...LigfietsWilsum — 11:02 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ik mijn ketting brak...Frutsel — 10:56 AM
OBT 2025 Groningen
Volgens mij was 25km...Frutsel — 10:52 AM
OBT 2025 Groningen
Als deelnemer moet i...TimSch — 10:18 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Gewoon... blij.LigfietsWilsum — 08:16 AM
OBT 2025 Groningen
En toen ik begin d...Wim -de roetsende — 07:17 AM
Medeliggers onderweg
It wasn't me. Mi...Wim -de roetsende — 07:09 AM