Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Welke doelgroep moet ligfietsen bereiken.
#20
(23-Aug-2019, 08:44 PM)Cees van dijk schreef: Waarom ik dit wil weten dat is eigenlijk een vervolg op het topic waarom ligfietsen een niche iets is. En het dus ook niet echt doorbreekt.

Ik denk dat de markt van tweewielige ligfietsen wel zijn grootste omvang bereikt heeft. Nu, of ergens al in het verleden. De voordelen van de bike, geen zadelpijn, onder bepaalde omstandigheden sneller dan een bukfietser, zijn in evenwicht met de nadelen, achteroverliggen, de grond niet kunnen bereiken, minder wendbaar, minder overzicht, minder zichtbaar. Ik kan me niet voorstellen dat die markt nog verder gaat groeien.

De trike, en met name de toertrike, waar snelheid wordt ingeruild voor comfort, ondervangt in ieder geval een aantal nadelen van de bike. Maar omdat je ook één van de voordelen moet opgeven, namelijk sneller zijn dan een bukfietser onder bepaalde omstandigheden, denk ik dat ook hier het einde van de groei niet ver weg zal zijn.

Door de trike te voorzien van elektrische ondersteuning, wordt het ineens een heel ander verhaal. Daarmee zijn de meeste nadelen ineens van tafel. Op dat moment gaan de voordelen tellen. Ik voorspel dan ook dat de markt van elektrisch ondersteunde trikes gigantisch gaat groeien. Met name senioren, vakantie toerfietsers en mensen met bepaalde medische problemen zoals evenwichtsproblemen of angst om te vallen behoren tot de doelgroep.

Als je eenmaal de decadente stap naar elektrische ondersteuning hebt gezet, dan is een logisch vervolg de elektrisch ondersteunde quad. Het ontwerpen van trikes schijnt vrij lastig te zijn, maar met een vierwieler zijn de mogelijkheden voor de ontwerper veel groter, heb ik begrepen. Bovendien kan je daarmee ineens veel meer bagage kwijt.

Just my two cents.
Ik heb altijd gelijk. Want als ik geen gelijk heb verander ik mijn mening.  FlevoTrikeJouta Tadpole Blue Line | Quest 377 | Trident Titan
Antwoord }
Bedankt door:


Berichten in dit topic
RE: Welke doelgroep moet ligfietsen bereiken. - door Bart Verbeek - 23-Aug-2019, 09:29 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ik had netjes een be...Gideonaut — 01:40 AM
DFxl bij velomobiel.nl te koop
Vraagprijs: €...ZoefZoef — 11:43 PM
Wintertraining 2026
Even terug naar het...Boyd Maduro — 11:39 PM
Wintertraining 2026
Jammer Niels! De r...Arend-Jan — 11:29 PM
Wintertraining 2026
Hmmm " anti...Veloquest — 11:21 PM
Wintertraining 2026
Even terug naar het ...NielsKo — 11:12 PM
DFxl bij velomobiel.nl te koop
Vraagprijs: €47...Frutsel — 11:07 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
.. omdat mijn pakk...NielsKo — 11:04 PM
Wintertraining 2026
Daar hoopte ik ook o...Bob Hagendijk — 10:44 PM
wat ze zeggen
Of dat nu wel of...Hardloper — 10:30 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
.. omdat mijn pakket...ZoefZoef — 10:21 PM
wat ze zeggen
Of dat nu wel of n...Wim -de roetsende — 10:15 PM
Wintertraining 2026
Hmmm " anti a...Wim -de roetsende — 10:10 PM
DFxl bij velomobiel.nl te koop
Vraagprijs: €4750...Wim -de roetsende — 09:57 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Vandaag ben ik nie...Willeke_IGKT — 09:24 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Op een paar sneeuw/i...gideon — 07:17 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik ben blij dat he...Bob Hagendijk — 06:59 PM