Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektronisch schakelen in Velomobielen.
#13
(4 uren geleden)arnoldl schreef: Ha Bob,

Geen eerste hand ervaring mee, maar ik ken een Snoek rijder die het er weer uitgesloopt heeft. Op een Wk in Engeland twee jaar geleden nog uren geprobeerd de storing te vinden en met beetje geluk toen kunnen oplossen. Als het werkt is het super, alhoewel in een velo zie je de kabel toch al niet echt. Ik was blij dat mijn nieuwe Bülk gewoon mechanisch schakelt.

Het wel of niet zien van de kabel maakt niet uit, die zie je toch niet in de velo. Het was meer een gedachte die opkwam nadat ik alweer een nieuwe kabel moest steken na het wisselen van de achteras in de QV, die "oude" kabel was nog prima, maar die krijg je er niet meer in zonder dat die begint te rafelen.

(2 uren geleden)Hoekie schreef:
(5 uren geleden)Bobslee schreef: Klopt, zal inderdaad voor de nieuwe worden, dus haast nog niet echt, en ik kan me zelf ook goed in gaan lezen. Ben gewoon benieuwd of er al mensen mee rond rijden nu.

Gezien de andere reacties heb ik mijn ervaring verwijderd. Sorry. Ik erger me te veel aan het te hoge nog meer onzin facebook gehalte.
Mijn ervaring kun je op het Duitse forum lezen. Afgezien van Harry's ervaring, hier weggepest, hoor je hier waarschijnlijk alleen echo's van Jochem's verhaal en dat elektronisch schakelen daarom ruk is.

Hoekie, bedankt! Ik zal eens kijken bij de buren, hoewel ik daar zelden op het forum kom. Ik ben wel benieuwd, want alle rechtop fietsers die er mee rond rijden hebben enkel maar lofzangen over dat systeem. Zelf heb ik het ook nog niet, zelfs niet op de vorig jaar aangeschafte Trek niet, dat schakelt super met simpel mechanisch Shimano 105 12 speed. En remt ook prima met die hydraulische schijven......

(2 uren geleden)Gideonaut schreef: Ik ben van plan om een Ltwoo setje uit te proberen op de Baron zodra die gebouwd is. Maar wat ervaringen betreft een velomobiel is het vooral gemixt. Niet zozeer negatief maar "meh" Het werkt gewoon net als mechanisch schakelen, niets speciaals ofzo niet zozeer beter of sneller behalve dan het voordeel van geen kabels.
Totdat het stopt met werken en je aan de kant van de weg staat in the middle of f*king nowhere, en dan mag je helpdesk gaan spelen op je mobieltje in het donker.
vergeet het maar om bij een fietsenwinkel langs te gaan want die kunnen niets voor je doen, onderdelen liggen tegenwoordig niet meer op voorraad, die worden nu besteld, over een weekje kan je terug komen :p

Nu heb ik ook vaker dan dat ik leuk vind stil gestaan met de velo wegens een gebroken ketting, het is dus zeker niet alleen het "nieuwe" tech wat slecht is en waar het fout gaat. Maar de ketting heb ik kunnen fixen door een zip-tie te gebruiken en heel langzaam verder te fietsen. (gaat vervolgens nog steeds 20x stuk maar shhhh, heb er toch 100 bij me..)

Wat mij wel opviel is dat die apps waar je mee moet inloggen of registreren of je gegevens moet invoeren allemaal zo basic AF zijn en nooit gewoon hun werk doen, 30 advertenties in je gezicht lanceren waar je telkens moet gaan zoeken waar die stomme X zit om het te sluiten.
In een velomobiel heb ik daar echt geen zin in. gewoon lekker m'n 100 jaar oude unga bunga stalen kabeltje die 1x per jaar wat aandacht krijgt en vervolgens betrouwbaar en zonder poespas zijn werk doet en mij van punt A naar punt B levert Big Grin

Het idee van geen kabel spreekt me wel aan, hoewel ik je helemaal gelijk geef, die kabels werken al 100 jaar, en gaan dat over 100 jaar nog steeds doen. 
In het donker ga ik wel niet meer stilvallen waarschijnlijk, want ik fiets tegenwoordig enkel nog voor het plezier, en dat is overdag. Naar het werk is nog 2x per week, maar dat is maar 2,5 km enkele reis, dat kan ik in principe ook te voet.
Ben benieuwd naar je ervaringen met die chinese schakelspullen, ik neem aan dat je er wel iets over gaat schrijven?
 Wat gebroken kettingen aangaat, daar heb ik ook een paar keer mee te maken gehad, dat is opgelost door de wat sterkere e-bike kettingen te gebruiken, daarna nooit geen last meer gehad.

(2 uren geleden)LigfietsWilsum schreef: Heb je dan ook een 12-speed, of kan dat ook op minder? Ik neem aan dat je de stapjes ook wat groter kan zetten voor een 9-speed?
En kan je voor mechanisch en achter elektrisch?

Deze vraag is voor Hoekie nav de verwijderde post.

Dat kan zowel 11 of 12 speed worden, als ik het doe waarschijnlijk een 12 speed, ben je up-to-date en heb je keuze genoeg. 
Voor schakelen is niet van toepassing, want daar bouw ik de Bafang in, dus wordt het een oneby systeem, en zou goed kunnen met een Sram axs 1x12, Rival of Apex, eventueel een GX. 
Moet dat nog bespreken met Velomobiel.nl, want die moeten het inbouwen natuurlijk.
Huidige fietsen: Trek Emonda, Surly Midnight Special, Batavus Professional 1978, Quattrovelo 42
Antwoord }
Bedankt door:


Berichten in dit topic
RE: Elektronisch schakelen in Velomobielen. - door Bobslee - 1 uur geleden

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: blokdoorn, ZoefZoef, 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Elektronisch schakelen in Velomobielen.
Ha Bob, Geen e...Bobslee — 10:12 PM
Elektronisch schakelen in Velomobielen.
Hoekie zonde dat je ...Willeke_IGKT — 09:47 PM
Elektronisch schakelen in Velomobielen.
Heb je dan ook een...Hoekie — 09:42 PM
Elektronisch schakelen in Velomobielen.
Heb je dan ook een 1...LigfietsWilsum — 09:37 PM
Elektronisch schakelen in Velomobielen.
Ik ben van plan om e...Gideonaut — 09:32 PM
LOL
6 fietsers is toch...Wim -de roetsende — 09:17 PM
LOL
6 fietsers is toch n...Atrike — 09:16 PM
Paard!!! Hoe reageert ie vandaag?
Gisteren toen ik v...Wim -de roetsende — 09:14 PM
Kort en krachtig: Aangenaam!
Ik kwam een paar w...LekkerDoen — 09:02 PM
Kort en krachtig: Aangenaam!
Flevotrike daar gela...martinus — 09:00 PM
Kort en krachtig: Aangenaam!
Ik kan je wel vert...Wim -de roetsende — 08:56 PM
Kort en krachtig: Aangenaam!
Afijn, ik DENK dat...datakneder — 08:52 PM
Elektronisch schakelen in Velomobielen.
Klopt, zal inderda...Hoekie — 08:49 PM
Elektronisch schakelen in Velomobielen.
Met de Snoek-L/B...arnoldl — 08:19 PM
Elektronisch schakelen in Velomobielen.
Met de Snoek-L/Bül...365cycle — 08:15 PM
Kilometer topic
Ik had vorige week 1...Willeke_IGKT — 08:09 PM
Kort en krachtig: Aangenaam!
Welkom. Zeker een p...LekkerDoen — 07:52 PM