Waardering:
  • 1 stemmen - gemiddelde waardering is 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paar beginnersvragen over aangeschafte trike
#1
Beste Trike liefhebbers,

In eerste instantie wilde ik zelf een trike gaan bouwen maar dit bleek toch te ambitieus. Dus sinds vandaag ben ik trots eigenaar van een tweedehands Jouta Blue Line Tadpole met 26 inch velgen. Overigens wil ik alsnog een ambitieus project aangaan door er zelf een winter/regenoverkapping voor te bouwen - maar daarover later meer.

De aankoop was een gok, aangezien ik nog nooit op een trike had gefietst - maar ik heb er geen spijt van. Vandaag al enkele flinke stukken gefietst en de ervaring is net zo geweldig als dat ik had gehoopt. Wel heb ik nog enkele vragen/uitdagingen waar ik tegenaan loop. Bepaalde dingen kan ik wel opzoeken maar bepaalde zaken vragen ook wat kennis en ervaring. Ik hoop dat jullie me wat info kunnen geven;

1. Allereerst, de trike trektbehoorlijk naar rechts - is dit puur een kwestie van opnieuw uitlijnen of zitten daar andere problemen? Velg lijkt wel recht en bandenspanning lijkt ook goed.

2. Er zit een shimano 7 speed op, maar het verzet valt mij nogal tegen. Zelfs in de 7e versnelling heb ik nog kracht over en moet ik voor mijn gevoel te snel trappen. Ik wil dus graag de cassette gaan vervangen. Echter mij viel op dat het tandwiel voor aan de kleine kant is (15 cm ongeveer in diameter) en dat er achter een heel groot verschil zit tussen de 1e en 2e versnelling. De vraag is dus, zijn er nog eigenaardigheden/specifieke zaken waar ik op moet letten bij de aanschaf van een nieuw cassette systeem?

Ik wil eventueel in de toekomst een elektrische middenmotor inbouwen en daarom het tandwiel voor op 1 houden. Mijn gedachte is dat door de langere ketting bij een ligfiets/trike er een groter verschil in het aantal tanden kan zijn tussen het voor- en achtertandwiel. Weet iemand of deze gedachtegang juist is? Dus bijv. 1 versnelling voor en 10 achter.

3. Tot slot overweeg ik de trike veelal offroad te gaan gebruiken. Nu wilde ik er graag wat dikkere mountainbike banden opzetten. Echter de speling bij de achterbrug is minimaal in de hoogte. Dus een band breder/hoger dan 2 inch gaat daar niet oppassen. Nu weet ik dat er trike's zijn met een groter achterwiel dan een groter voorwiel, maar zou dit ook andersom kunnen? Dus op de voorwielen iets grotere banden dan op het achterwiel (totaal verschil in diameter hooguit 2-4 cm), of is dit een slecht idee?
Antwoord }
Bedankt door:


Berichten in dit topic
Paar beginnersvragen over aangeschafte trike - door Nova88 - 06-Jun-2019, 09:56 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Wandelen op fietsstrook
[oetgangers zijn o...Roepers — 08:38 PM
Wandelen op fietsstrook
Dank voor je ant...mathweijzen — 05:27 PM
Zwaargewonden met koord in Zeeland
Ik zie op Google m...Hoekie — 02:20 PM
Zwaargewonden met koord in Zeeland
Wind mee kan je in...365cycle — 02:19 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Zo had ik er gistere...365cycle — 02:16 PM
Zwaargewonden met koord in Zeeland
Wind mee kan je in...datakneder — 01:59 PM
Wandelen op fietsstrook
Dank voor je antwo...datakneder — 01:46 PM
Zwaargewonden met koord in Zeeland
Wind mee kan je inde...Hoekie — 01:22 PM
Wandelen op fietsstrook
Zij gebruiken de...mathweijzen — 11:36 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Gisteren ook mijn ac...gideon — 10:58 AM
Het splitsen van een Fujin
Eureka….denk ik! Ik...Jeffrey Leeflang — 10:09 AM
Flevobike Racer 26inch
Dag Martinus, Stu...efrolich — 09:08 AM
Flevobike Racer 26inch
Hoi Ernst-Jan,je heb...martinus — 08:25 AM
Wereld Kampioenschappen 2026, Sittard
Zie hier:  En de ...martinus — 08:11 AM
Flevobike Racer 26inch
Ha Martinus, Die ...efrolich — 08:08 AM
Ervaringen met de Tuna
Gewoon de 3-in-1, in...365cycle — 07:57 AM
Wereld Kampioenschappen 2026, Sittard
Kreeg gisteravond la...TvWijk — 07:34 AM