Hoe hartslag verlagen?
#8
De vuistregel is geloof ik 220 min je leeftijd als max hartslag. Maar daarin zijn al best veel verschillen te vinden. Ooit eens op de Belgische TV een mooi portret van Briek Schotte gezien. Die haalde met 80 plus nog een hartslag van 150 als ik het allemaal goed onthouden heb. Briek Schotte was een legendarische renner, 2x ronde van Vlaanderen o.a. overleden op de dag van de ronde in 2004.

Check je rusthartslag een poos dagelijks als je nog in bed ligt en net wakker wordt. Dat zegt meer dan de zogenaamde rust overdag.

Vermogen en hartslag kunnen heel verschillend zijn en zijn ook afhankelijk van je bouw en hoeveelheid spiermassa. Kan goed dat hij bij 144 bpm wel aan 180 watt zit ofzo. Dan loop je dus 1/3 in vermogen achter bij hem. Het kan zijn dat je erg slank gebouwd bent. Meer het postuur van een marathonloper dan van een sprinter zeg maar.

Ik kan niet zo goed begrijpen waarom je als hardloper een prima conditie lijkt te hebben, maar als fietser nog niet zo vlot bent. Ik neem aan dat jij met de QV was en hij op een racefiets, misschien zelfs een gravelbike ofzo? Dan is het niet heel gek dat je met hetzelfde vermogen sneller bent. Hoeveel ligfiets km heb je nu ongeveer verzameld? een paar duizend, of al duidelijk meer?

Mogelijk dat je lichaam toch nog niet helemaal gewend is aan deze manier van bewegen.
Antwoord
Bedankt door: Willeke_IGKT, Hardloper


Berichten in dit topic
Hoe hartslag verlagen? - door Hardloper - 04-Mar-2026, 09:32 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Arend-Jan - 04-Mar-2026, 10:23 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Wim -de roetsende - 05-Mar-2026, 07:25 AM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door TimSch - 04-Mar-2026, 10:39 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Arend-Jan - 04-Mar-2026, 10:44 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door LigfietsWilsum - 04-Mar-2026, 10:58 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Bianca F - 04-Mar-2026, 11:32 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Tijanus - 04-Mar-2026, 11:41 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Jeroen S - 04-Mar-2026, 11:44 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Arend-Jan - 05-Mar-2026, 07:27 AM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Hardloper - 05-Mar-2026, 11:38 AM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Bob Hagendijk - 05-Mar-2026, 08:46 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door blokdoorn - 05-Mar-2026, 09:27 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Hardloper - 05-Mar-2026, 09:38 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door TimSch - 05-Mar-2026, 10:00 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Bob Hagendijk - 05-Mar-2026, 10:06 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door TimSch - 05-Mar-2026, 10:43 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door blokdoorn - 05-Mar-2026, 11:15 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Niels van der Wal - 06-Mar-2026, 09:20 AM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Tijanus - 05-Mar-2026, 11:51 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door TimSch - 06-Mar-2026, 10:20 AM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Niels van der Wal - 06-Mar-2026, 10:35 AM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Jeroen S - 06-Mar-2026, 10:30 AM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door TimSch - 06-Mar-2026, 10:41 AM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Boyd Maduro - 06-Mar-2026, 10:41 AM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Hardloper - 06-Mar-2026, 11:54 AM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door 365cycle - 06-Mar-2026, 04:02 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Joop99 - 19-Apr-2026, 11:44 PM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Hardloper - 20-Apr-2026, 08:32 AM
RE: Hoe hartslag verlagen? - door Tijanus - 20-Apr-2026, 11:07 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
You have to register before you can post on our site.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Wind sterkte
Het lastigste deel v...benparke — 11:44 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Hoe voeg ik een fo...Willeke_IGKT — 11:21 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Graag had ik een vra...Ivan_Flebus — 11:18 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Welkom! En gefel...Tijanus — 11:16 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Welkom. Enne, L...Ivan_Flebus — 10:29 PM
LEL 2026
Nou daar is ie dan!Â...Veloquest — 10:23 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Achtereenvolgens...Casper Jansen — 10:05 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Welkom. Enne, Lier ...Hoekie — 09:53 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Welkom Ivan op het...Ivan_Flebus — 07:46 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Welkom! En gefelicit...Gideonaut — 07:33 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Ik heb ondertussen g...Willeke_IGKT — 07:29 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Welkom Ivan op het f...Twinbike — 07:24 PM
Wind sterkte
Ik fiets tot windkra...Willeke_IGKT — 07:23 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige eig...
Goeiedag!  Ik be...Ivan_Flebus — 07:12 PM
Wind sterkte
De voorspelde vlage...Hoekie — 07:06 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Welkom Ivan_Flebus...Ivan_Flebus — 06:56 PM
Wind sterkte
Met de Waw en Whike ...Gideonaut — 06:19 PM