Waardering:
  • 1 stemmen - gemiddelde waardering is 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ervaringen gevraagd voor een potentiële starter
#25
(24-Sep-2025, 09:48 AM)datakneder schreef: Ik denk dat de vraag of je het volhoudt om 3x(2x50) in de week te doen, niet zozeer afhangt van je gemiddelde snelheid. Ik verwacht dat het moeilijk vol te houden is als je er geen lol in hebt.

Nou er zitten 24 uur in een dag, 8 uur slaap, 8 uur werk = 16 uur. 24-16 8 uur over. Mocht je 100km afleggen met een gemiddelde van 25km/u, dan is dat ook nog eens 4 uur. Dan blijft er 4 over om te douchen, ontspannen en kwaliteit met het gezin. Als je dan ook nog eens meer slaap nodig hebt wegens meer slaap behoefte door de inspanning. Dan is het nog heftiger. Voor mij persoonlijk zou dan snel de lol ervan af zijn.

(24-Sep-2025, 10:00 AM)Niels van der Wal schreef: Het is eigenlijk lastig om iets te zeggen over je mogelijkheden; ieder mens is nl anders. Dit zit in spieraanleg, maar ook in leeftijd, basisconditie etc.
Je kan bij jezelf een inschatting maken door te bedenken hoe sportief je voor je 20ste was. Spieraanleg ontwikkel je tot ongeveer die leeftijd door spieren te gebruiken. Als je tot die leeftijd veel 'gesport' hebt is de kans groter dat je nu makkelijk opbouwt voor langere afstanden. Maar eigenlijk is er weinig anders op te zeggen dan doen.

Niels, doener, van der Wal

Nou als ik namens mezelf spreek. Nooit naar school gefietst / gelopen door bijzondere omstandigheden. Toen ik heel jong was team sport en daarna alleen in de winter maanden een wintersport voor een uurtje in de week. Maar ergens op mijn dertigste begonnen met hardlopen van een zware eerste 5km. Met wandelen tussendoor, wat doorgegroeid is tot het lopen van 42,195km binnen 4 uur. Maar ook op en neer naar Utrecht op 1 dag. +/- 7 uur ligfietsen, inclusief viaducten op klauteren. Wat zal het zijn geweest, zo'n 160 a 170 km op 1 dag.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: Ervaringen gevraagd voor een potentiële starter - door Hardloper - 24-Sep-2025, 10:03 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 4 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Eigenlijk te lang voor mijn fiets...
Bij de Ligfietsshop ...Jeroen S — 11:59 PM
Eigenlijk te lang voor mijn fiets...
Je kan Tempelman vra...Frutsel — 11:55 PM
Eigenlijk te lang voor mijn fiets...
Heb je dan trouwens ...Boyd Maduro — 11:16 PM
wat ze zeggen
Ik had vandaag een m...Jeroen S — 10:55 PM
Eigenlijk te lang voor mijn fiets...
Ja, daar was ik al b...Jeroen S — 10:44 PM
Medeliggers onderweg
Vanmiddag rond kwart...Hoekie — 10:12 PM
Het samenspel van VM met racekap, vizie...
de achtergrond van m...melle z — 09:37 PM
Het samenspel van VM met racekap, vizie...
Nou ik ben toch ...Hardloper — 08:57 PM
Eigenlijk te lang voor mijn fiets...
De website is niet d...Josligfiets — 08:53 PM
Eigenlijk te lang voor mijn fiets...
Bij de Versatile en ...Gideonaut — 08:28 PM
Eigenlijk te lang voor mijn fiets...
De C-Alleweder...Mr wojtas — 07:57 PM
Het samenspel van VM met racekap, vizie...
Nou ik ben toch we...Willeke_IGKT — 07:35 PM
Het samenspel van VM met racekap, vizie...
Iemand hier erva...Hardloper — 07:06 PM
Het samenspel van VM met racekap, vizie...
Iemand hier er...LigfietsWilsum — 06:27 PM
Eigenlijk te lang voor mijn fiets...
De trapas is gefixee...Mr wojtas — 06:00 PM
Het samenspel van VM met racekap, vizie...
Voor duikbrillen wor...Willeke_IGKT — 05:24 PM
Het samenspel van VM met racekap, vizie...
Zet ik op het lijs...365cycle — 05:15 PM