02-Jun-2025, 11:23 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 02-Jun-2025, 11:26 PM door ZoefZoef.)
(02-Jun-2025, 11:04 PM)melle z schreef: Een 9-speed cassette is net zo breed als een 10-speed cassette. Als je een 9-speed shifter met een 10-speed cassette gebruikt, klopt de indexering dus niet.
Dat snap ik, maar zou je dan niet bij elke versnelling problemen gehad moeten hebben? De vorige eigenaar van de fiets was een triathleet. Ik neem aan dat ie voor zn sport juist de zwaarste versnellingen wel juist schakelend zou hebben willen hebben en juist de een- en twee na zwaarste versnellingen pakt ie niet lekker en juist die wil ik lekker schakelend hebben omdat juist die versnellingen veel door mij gebruikt worden.
Of klopt dit beeld, dat ie 9-4 goed pakt, dan 2 en 3 niet en 1 weer wel prima? Zit het 'm niet in een instelling van de derauilleur?
Als ik er een 9-speed cassette op zet, moet ie dan alles zonder probleem gelijk goed pakken, of moet ik dan toch opnieuw de deraileur instellen?