Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bidon / bidonhouder op open tweewielers
#9
Tja dit is een punt waarmee ik ook nog aan de slag moet. Op de carbon hoge racer zit ie op de stuurstang, maar wel aan de bovenzijde. Dat werkt, maar hij zit wel een beetje in het blikveld. Daardoor kijk ik er met 1 oog als het ware doorheen. ( het stuk wat je niet ziet wordt door het zicht van het andere oog gecompenseerd. ) Eronder past niet, dat komt met mijn benen niet lekker uit. Onder het stoeltje kan ook, maar dan zit de tas in de weg, als je die gebruikt. Met een Radical toptas met bidonhouders ( de stoffen versies) aan de zijkant gaat het ook wel goed op de hoge fiets. Maar die tas hangt erop als een dronkelap over een tuinmuurtje.

De Kingcycle heeft een Kingcycle koffertje, daarin zit de bidon meestal. Moet ik wel stoppen en afstappen. Niet ideaal. Misschien dat ik hem daar ook aan de stuurbuis maak, dat zou kunnen. Of op de buizen voor de stoel, maar dat zijn er twee met een groot gat in het midden. Dus geen houvast, en mogelijk botst die tegen de stuurstang bij het eruit trekken of zit ie in de weg bij mijn benen. Kortom dat moet nog geregeld worden.

Op de M5 lowracer zit ook een punt, die heeft twee interne vakjes, waar eventueel een bidon in zou kunnen. Maar dat dek je deels af met je armen/schouders. Dus dan moet je met je rechterarm onder je linker oksel door. Volgens mij had de vorige eigenaar daar ook een drinkzak in. De standaard plek links onder het stoeltje heb ik niet in gebruik, want daar zit de punt ook in de weg. Onder de stuurstang zitten de remhendels, erop gaan de benen er te dicht langs. Ook nog niet opgelost.

Als bidonhouder onder het zitje heb ik redelijk positieve ervaringen met een zijwaarts open bidon houder. Ongeveer zo iets maar dan van metaal. https://www.rosebikes.nl/rose-duo-sidecl...pe=42&sf=1 Dan hoef je minder precies te mikken, en de zwaartekracht werkt in de richting van de dichte kant. Bij normale bidonhouders werkt de zwaartekracht vaak naar een open zijde.

Achter je rug, tussen de schouders heb ik geprobeerd. Dan pak je hem met je vingers naar beneden, maar moetje even ompakken om eruit te drinken. Anders heb je de bodem boven. Bij terug stoppen weer ompakken en met je vingertoppen tussen je schouders voelen waar die houder nu precies zit. Gaat best redelijk maar het duurt even, soms kom je in de tussentijd toch iets tegen waarbij je liever wel 2 handen aan het stuur hebt. Dan kun je de fles niet kwijt. Gelanceerde bidons heb ik in die positie ook wel gehad.

Wat ik ook wel gebruik zijn twee lange horizontale molle pouches (tasjes) gewoon twee touwtjes ertussen knuppen zodat ze links en rechts over je stoel hangen. Met de rits alleen naar boven openend. Aan de ene kant eten en bidon, de andere kant voor telefoon portemonee, powerbank. https://www.darkshop.nl/utility-pouch-re...W4EALw_wcB ik heb iets grotere van Ali.

Die tasjes werken prima, zolang de bidon ruim past gaat het goed en verlies je hem nooit, erin en eruit tijdens het fietsen gaat ook goed. En ik kan dus aan de andere kant nog wat spul kwijt wat ik ook bij de hand wil hebben. Twee bidons past ook nog wel, of een drinkzak.

Die zakken/slangen moet wel regelmatig vervangen worden, dat staat me tegen. Handig zijn ze wel.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: Bidon / bidonhouder op open tweewielers - door Jeroen S - 26-Apr-2025, 11:45 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Kilometer topic
Vandaag een tochtje ...Willeke_IGKT — 08:01 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
...wat reflecterende...Willeke_IGKT — 07:53 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Ik zou de eerste tij...Willeke_IGKT — 07:47 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Bijna! Nu alleen nog...Gideonaut — 07:36 PM
Mountaindrive, wat is dat en hoe werkt ...
Ik ga binnenkort maa...Hardloper — 07:15 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Dat de post erg snel...Hardloper — 07:14 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
.. ik een gesprongen...Josligfiets — 06:22 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
In de VM heb ik klik...Josligfiets — 06:14 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Mijn mtb heeft ook...Hardloper — 05:53 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Ik kan je klikpedal...Lopopodium — 05:00 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Niemand heeft het ...Niels van der Wal — 04:34 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Het lijkt mij niks, ...Tijanus — 04:29 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Niemand heeft het ...Frutsel — 03:46 PM
Wanneer ketting vervangen bij behoud ca...
Inmiddels heb ik de ...De tovenaar — 03:36 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Heb hier nog w...Wim -de roetsende — 03:15 PM
Wintertraining 2026
Ik weet nog niet zek...Arend-Jan — 02:28 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Ik fiets juist graag...Bob Hagendijk — 02:16 PM