Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fietstunneltjes onder de A31 Leeuwarden-Harlingen
#1
(01-Apr-2025, 03:35 PM)Fietsbennie schreef:
(30-Mar-2025, 10:52 PM)Roepers schreef: [Afbeelding: 512px-Fietstunnel_Rijksweg_31_bij_Franek...0320184203]
Een ligfietser rijdt in de fietstunnel onder de Rijksweg 31 bij Franeker met op de achtergrond een reproductie van Sloot en Plas van M.A. Koekkoek
Roepers, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons

Dat tunneltje staat ook bij fietsers afstappen...

(01-Apr-2025, 05:35 PM)Roepers schreef: De site van Walter Hoogerbeets? Dat maakt me wel nieuwsgierig. Zolang zit die beschildering er nog niet op. Ik heb zelf gezien dat ze het aanbrachten. Overigens staat hier wel zo'n bordje Fietsters afstappen bij. Friesland is daar kampioen in. Zelfs bij de Miedleane tussen Foarryp en Herbaijum, waar een aan de kant van de Foarryp bij Wijnaldum een boordje doodlopende weg staat met als onderbord "uitgezonderd fietsers" staat er bij de fietstunnel "fietsers afstappen". Bij alle fietstunnels onder A31 door. En geen fietser houdt zich eraan.

Groet,

Marco

(01-Apr-2025, 06:20 PM)Tom Fekkes schreef: Het zijn bijzondere tunneltjes, maar fietsen gaat nog heel goed.
Gevaarlijk? Ik laat mijn aanwezigheid bij een bocht in de tunnel luidkeels blijken. Maar ik ben er nauwelijks mensen tegen gekomen.
Ach, na een paar praktijkervaringen pas je de uitleg van de borden een beetje aan. En dat doet bijna iedereen.
Maar de schildering is mooi.

Bijzondere tunneltjes is goed gezegd. Waarom bestaat de helft van de ingang van deze tunneltjes uit treden en andere helft een helling? Om  de kans te vergroten dat fietsers frontaal botsen? Hadden de tunnels ook zonder 90 graden hoeken aangelegd kunnen worden? Antwoord: ja, maar dan waren ze waarschijnlijk duurder geworden. Misschien hebben we dankzij deze rare hoeken er zoveel. Ik dacht dat het er vier waren: Menaldum, Skingen, Getswerdersyl (bij Franeker) en Herbaijum. Dan is er ook nog 1 bij Zurich, maar die doet niet mee want die heeft geen haakse hoek en geen treden en de bordjes "fietsers afstappen" ontbreken daar.


Groet,

Marco
Antwoord }
Bedankt door: Fietsbennie , Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
Fietstunneltjes onder de A31 Leeuwarden-Harlingen - door Roepers - 01-Apr-2025, 07:07 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
M-racer voorvork
Een tijd terug was...Bob Hagendijk — 10:22 AM
M-racer voorvork
Een tijd terug was e...liggende daan — 09:49 AM
Kilometer topic
April was voor dit j...Josligfiets — 09:25 AM
M-racer voorvork
Ik ben op zoek naar ...Bob Hagendijk — 09:21 AM
Supernova M99 Pure+ / E3 verlichtingset
Te koop: Verlichtin...De tovenaar — 08:49 AM
Kilometer topic
Ik ben op 9 mei 20...Wim -de roetsende — 08:41 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Wat er voor de Duits...Jeroen S — 08:10 AM
Kilometer topic
In april 2025 1121 k...Roepers — 07:47 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Die Saukki, to...benparke — 05:42 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Volgens mij bedoelen...365cycle — 01:02 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Beetje ongepast om n...Gideonaut — 12:53 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Al trekken ze mijn V...Frutsel — 11:40 PM
Spezi 2025 en 2026
Ik ga niet fietsen; ...TvWijk — 11:12 PM
Spezi 2025 en 2026
Hm, Freiburg heb ik ...365cycle — 10:37 PM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
En dan de velomobi...365cycle — 10:36 PM
Utrechtse Heuvelrug - Zuid Limburg
Dan ben je net op ti...Fietsbennie — 10:16 PM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
 En daarbij, wat a...Wim -de roetsende — 09:56 PM