Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fietsreis Velsen Noord, Chatham, Velsen Noord.
#3
(16-Feb-2025, 09:05 PM)Willeke_IGKT schreef: Op dit moment ben ik vooral bezig met de route door Rotterdam en door België. 
Ik hoorde van Arend Jan dat er een leuke tunnel is in Rotterdam. Maar ik heb niet onthouden welke tunnel.
We hebben er meerdere:
Beneluxtunnel: Ligt ten Westen van Rotterdam, sluit vanuit jou gezien Vlaardingen aan op Pernis. De gewone buis heeft een lift en een roltrap, maar die is al tijden dicht. Er is een pendeldienst, maar als je de ingang voorbij rijdt kan je rechtsom naar de brommerbuis. Die is vrij geleidelijk dus als je zorgt dat je omlaag wat extra vaart maakt kom je redelijk soepel boven. Vanaf daar richting Brugge is denk ik het fijnst via de Botlek en de Hartelbrug, en dan zo westelijk mogelijk rijden (N57), helemaal naar Vlissingen. Daar heb je dan het veer naar Breskens etcetera. Dat veer is niet zo snel maar verder rijdt Zeeland heerlijk door.
Heinenoordtunnel: Om hier te komen moet je één van de bruggen in Rotterdam hebben; de Erasmusbrug of de Brienenoordbrug. De Erasmusbrug ligt in de stad maar is een minder pittige klim; de Maastunnel is er ook nog, maar die ligt dusdanig in de stad dat je daar geen plezier aan gaat beleven. Om bij de Brienenoord te kunnen moet je ook een stukje stad rijden of wat flink naar het Oosten uitwijken (in het eerste geval - bekijk de OBT-route nog eens, dan ben je er al bijna en met een beetje mazzel kan je nog even sightsee-en op de Watertorenweg), en de klim is ook vrij pittig, maar daarna zit je wel op een heerlijk fietspad naar Barendrecht. De Heinenoordtunnel heeft zoals ik elders al schreef een beetje een U-vorm, zeker beladen wegen de laatste loodjes het zwaarst. Als ik geen zin had ging ik daarom altijd via de brommer-/busroute de tunnel in. De hekken zijn vrijwel altijd open, dus tussendoor kan je dan nog de fietsbuis in schieten. De eerste keer zou ik dat direct voor het in gaan van de tunnel doen, net voor het donker wordt linksaf door het witte hek. Aan het andere kant kan je dan de lift pakken, wel zo comfortabel Big Grin Vanaf dit punt - of nee, zelfs vanaf de Brienenoord - heb ik een hele fijne, snelle route voor je tot in ieder geval Middelburg, Vlissingen zou ik even moeten zoeken. Volgens mij is er geen snellere manier om vanuit Zeeland de Westerschelde over te steken dan vanuit Walcheren; De tunnel is niet voor fietsers, en je kan via Antwerpen maar dat stuk West-Brabant waar je dan door moet is in mijn ervaring echt een kinderkopjesfeest.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: Fietsreis Velsen Noord, Chatham, Velsen Noord. - door 365cycle - 16-Feb-2025, 10:31 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Even uitwijken na...Hardloper — 01:58 PM
Kilometer topic
Hier gaat het waarsc...365cycle — 11:42 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Klopt Jeroen. Wat bu...365cycle — 11:39 AM
M-racer voorvork
Smal, schijfrem en n...Merijn — 10:54 AM
M-racer voorvork
Een tijd terug was...Bob Hagendijk — 10:22 AM
M-racer voorvork
Een tijd terug was e...liggende daan — 09:49 AM
Kilometer topic
April was voor dit j...Josligfiets — 09:25 AM
M-racer voorvork
Ik ben op zoek naar ...Bob Hagendijk — 09:21 AM
Supernova M99 Pure+ / E3 verlichtingset
Te koop: Verlichtin...De tovenaar — 08:49 AM
Kilometer topic
Ik ben op 9 mei 20...Wim -de roetsende — 08:41 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Wat er voor de Duits...Jeroen S — 08:10 AM
Kilometer topic
In april 2025 1121 k...Roepers — 07:47 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Die Saukki, to...benparke — 05:42 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Volgens mij bedoelen...365cycle — 01:02 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Beetje ongepast om n...Gideonaut — 12:53 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Al trekken ze mijn V...Frutsel — 11:40 PM
Spezi 2025 en 2026
Ik ga niet fietsen; ...TvWijk — 11:12 PM