Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
40-jaar ligfietsvereniging --> De Jubileumviering
#97
(28-Oct-2024, 09:11 AM)Jeroen S schreef: Volgende keer denk ik toch weer via Ede, Woudenberg. Dat loopt een stuk beter. Vooral het stuk bij Elst (Utrecht) is slecht. Net zo slecht als 25 jaar geleden, en als ik de protestposters daar zie, kan verbetering nog wel even op zich laten wachten. Zo'n stom klinketjesfietspad, heel veel rotondes waar je niet vlot rond kan.

Zeer herkenbaar, ik rij ook wel eens langs de N225 van Doorn naar Rhenen of omgekeerd, en met name in Leersum en Elst heb je dan vervelende stukken hobbelklinkers voor fietsers naast redelijk strak wegdek voor autoverkeer. Als het rustig genoeg is rij ik daar zo veel mogelijk over de autorijbaan, uiteraard de hele tijd in mijn spiegels speurend naar achteropkomende auto's. Bij een behoorlijk deel van die slechte stukken zijn er veel mogelijkheden om te wisselen van fietspad naar rijbaan en terug. Bij een paar stukken ook juist niet, daar pak ik alleen de autorijbaan op tijden dat het daar vrijwel uitgestorven is.

Met de tweewieler vind ik om richting Arnhem te gaan de route langs het spoor van Maarsbergen tot Oosterbeek wel een prettig alternatief. Met een velomobiel is die route waarschijnlijk niet zo'n succes, want tussen de Kooiweg bij Emminkhuizen en het Fort aan de Buurtsteeg heb je dan een stuk onverharde weg, waarvan een deel een smal onverhard fietspaadje is, en het smalle fietspad langs de Dokter Holboomweg tussen De Klomp en de A30 is met velomobiel waarschijnlijk ook geen pretje. Als je daar een tegenligger hebt duikt meestal een van de twee tussen de houten paaltjes door de zandweg op.
Voor de rest lopen de wegen rond het spoor en de snelweg tussen Utrecht en Arnhem allemaal schots en scheef en in kronkels. De N224 volgen is met een velomobiel dan misschien nog de beste optie.

Van Arnhem tot Kesteren over de Rijndijk, dan langs de N320 naar Wijk bij Duurstede, en dan tussen Werkhoven en Fort Vechten de Achterdijk lijkt me eventueel ook nog een optie. Je zit dan wel met oponthoud bij de veerpont en je moet door Wijk bij Duurstede of er omheen. De N320 ken ik niet, die ligt voor mij nooit op de route, maar op satellietbeeld ziet het er redelijk goed uit. Over de Rijndijk tussen Arnhem en Kesteren lijkt het me met een velomobiel wel lekker doorjakkeren.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: 40-jaar ligfietsvereniging --> De Jubileumviering - door Martin van Mourik - 28-Oct-2024, 08:54 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Snoek(L) vs Tuna
De Canu heeft geen...365cycle — 12:06 PM
Ligfietsen en skeeleren - beide liefde ...
@TvWijk @qv-tester: ...Hoekie — 11:26 AM
Snoek(L) vs Tuna
Mensen, alsjeblieft,...Willeke_IGKT — 10:22 AM
Snoek(L) vs Tuna
Een Tuna op die man...Hardloper — 10:08 AM
Ligfietsen en skeeleren - beide liefde ...
Kunnen we niet kijke...Hardloper — 10:03 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Omdat ik vandaag v...Wim -de roetsende — 09:47 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Omdat ik vandaag voo...Bob Hagendijk — 09:44 AM
Snoek(L) vs Tuna
Want sleutelen zoa...Wim -de roetsende — 07:50 AM
Snoek(L) vs Tuna
  Want sleutelen ...Arend-Jan — 07:31 AM
Ligfietsen en skeeleren - beide liefde ...
Mensen die graag een...Arend-Jan — 07:17 AM
Kilometer topic
April had voor mij 1...Boyd Maduro — 06:12 AM
Ligfietsen en skeeleren - beide liefde ...
Dan kan dit rondje...qv-tester — 12:33 AM
Fast TV
Met mooi bijpassende...Hoekie — 11:38 PM
Slow TV
Stukje film van de...Hoekie — 11:31 PM
Ligfietsen en skeeleren - beide liefde ...
Realiseer je wel d...Hoekie — 10:54 PM
Banden, banden en nog eens banden
Ze gingen bij mij vo...Arend-Jan — 10:28 PM
Banden, banden en nog eens banden
Als je voor de top 1...Jeroen S — 08:03 PM