08-Oct-2024, 04:15 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 08-Oct-2024, 04:15 PM door Raymond.)
(08-Oct-2024, 09:00 AM)365cycle schreef: Op mijn goedkoop opgebouwde bakfiets met Bafang-motor stel je eigenlijk in 5 stappen de snelheid in. De motor begint met werken zodra de trappers draaien en vlakt af zodra die snelheid bereikt is; standje "5" is maximaal koppel en 25,5 km/h, standje 4 is flink minder koppel en 23,6 km/h, etcetera.
Dat zijn inderdaad heel irritante fietsen, zowel om zelf op te fietsen, als voor de omgeving. Doordat ze zo slecht te controleren zijn wordt er veel meer mee gescheurd. De casus van fietsen door een gebied voor gedeeld gebruik van voetgangers en fietsers is er zo een. Met zo'n motor zonder koppelsensor is het heel moeilijk om daar op geschikte snelheid mee of doorheen te fietsen. Eigenlijk kan dat alleen als je de ondersteuning uit zet. Dat doet natuurlijk vrijwel niemand, en dus worden er halsbrekende toeren uitgehaald.
Ik zie ook wel eens ouders op e-bike basisschoolkinderen op het vlakke duwen, zou dat ook daarmee te maken hebben, of is dat gewoon ongeduld. Zelf pas ik me altijd aan aan de wisselende snelheid van mijn peuter, en doe dus veel moeite om bij 5 km/u niet om te vallen op de Chamsin

(08-Oct-2024, 01:37 PM)PieterTrapt schreef: Ik kwam trouwens een leuk artikel uit 2022 tegen, over de e-fiets. Gaat vooral over (ongemerkte) groeps-druk.
Leuk artikel
2020 Challenge Chamsin 26" met Rohloff | 2012 Hase Pino met Rohloff | 2014 AZOR Texel | 2012 Brompton