Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komen jullie wel Velomobiel-haat tegen?
(02-Oct-2024, 11:23 AM)Grrrrrene schreef: Wat betreft die knuppel en het hoenderhok: ik vraag me af in hoeverre sommigen met hun eigen rijstijl (of door die van een ander) aangesproken worden. Als je op de rijbaan gaat rijden, terwijl de fietsstrook vrij is en je kunt niet ~50km/u fietsen, maar blijft bij 35km/u hangen, ben je een rijdend obstakel voor automobilisten. Dan kun je nog zo in je recht staan, ook ik zou me aan je ergeren als VM-rijder. 
Je ergens aan ergeren en haat of zelfs agressie uiten zijn twee heel verschillende dingen. 
Daarnaast houden mensen totaal geen rekening met het feit dat je misschien een heel goede reden hebt om geen 50 te rijden, maar 35.

Toevallig gisteren nog meegemaakt; auto rijdt achter me op een 60 weg met fietsstrook (een schandalig slechte voorrangsfietsstrook met gevaarlijke zijstraten). Ik reed 42, bestuurder van de auto achter me flitste met z'n lichten en keek of er plek was om in te halen (was er niet - tegenliggers).
Direct daarna versnelde ik weer (met bijna 1000W, dus dat ging niet langzaam), want de rits tegenliggers was bijna op, waardoor ik vloeiend en zonder remmen door de wegversmalling heen kon.

Misschien is het voor die automobilist prettiger om met 60 op een wegversmalling af te rijden en dan hard te remmen, voor mij is het dat niet. Dan moet je soms dus even accepteren dat je anders wil rijden dan de persoon voor je doet; juist daar schort het bij automobilisten vaak aan.

Bumperkleven bij een lesauto vind ik daar ook een topvoorbeeld van. Ja, ze twijfelen, rijden langzaam en zijn soms ontzettend irritant als ik op wil schieten, maar voor mij is het juist een reden om overdreven voorspelbaar te rijden en afstand te houden.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Hoekie , Tijanus , John70


Berichten in dit topic
RE: Komen jullie wel Velomobiel-haat tegen? - door 365cycle - 02-Oct-2024, 12:05 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Mijn CHR Carbon High Racer
Gisteren heb ik ...Wim -de roetsende — 06:06 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Klinkt als een zeer ...Boyd Maduro — 03:24 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Het buisje is geba...Bob Hagendijk — 02:48 PM
Wereld Kampioenschappen 2026, Sittard
Laatste nieuws: A...Willeke_IGKT — 11:40 AM
M5 compact?
De gele CMPCT staat ...martinus — 08:36 AM
Mijn CHR Carbon High Racer
Zelf ben ik wel be...Gideonaut — 10:37 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
gefeliciteerd met ...ZoefZoef — 10:24 PM
Medeliggers onderweg
En al het uitzicht v...melle z — 10:05 PM
Verlichting aanpassen na doorbranden
Nog wat van ali expr...Jeroen S — 10:03 PM
Medeliggers onderweg
Ik zag vanmiddag iem...Lopopodium — 10:01 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
gefeliciteerd met je...liggende daan — 05:44 PM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
aangeboden CHR lijkt...liggende daan — 05:42 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Gefeliciteerd Bob me...Lig-hen — 03:12 PM
Wereld Kampioenschappen 2026, Sittard
En weer een bericht ...Willeke_IGKT — 10:07 AM
Verlichting aanpassen na doorbranden
Ik sluit me aan bij ...TimSch — 09:55 AM
Mijn CHR Carbon High Racer
We zijn weer totaal ...melle z — 09:02 AM
Medeliggers onderweg
Zojuist gespot in de...365cycle — 08:11 AM