Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tegen 10 september moet mijn VM-conditie toppie zijn. Tips?
#1
Ik ben nooit echt sportief geweest. Buiten dan niet met de wagen naar het werk, maar steeds met de Stromer sinds mid-2015. Iets van basisconditie heb ik dus wel. Op het moment van schrijven heb ik 2 weken en zo'n 400km met de VM gereden en ja dat voel ik wel in de beentjes. Achteraf gezien: "Stromeren" is helemaal niet zo sportief wezen als ik dacht, maar goed Rolleyes .

Dat terzijde, mijn plan is nu om vanaf nu de Stromer niet meer te nemen (behoudens uitzondering) maar telkens 3x/week met de VM naar het werk te gaan. Dagelijks zo'n 60-70km afhankelijk van de route. Mijn doel is om tegen dat mijn QV geleverd is, dat mijn coditie een pak beter is dan nu. Graag zou ik toch 30km/h gemiddeld willen kunnen halen zonder mezelf helemaal dood te rijden. Mijn max gemiddelde zit nu op 26km/h. Ik weet niet of het haalbaar is om daar per maand 1km/h bij te kunnen pietsen maar goed Smile

Ik heb een hartslagmeter, een cadansmeter komt er waars ook vrij snel. Die power meter gaat nog even wachten want dat kost toch ook weer wat. Verder heb ik voorlopig als "trainings" ongeveer 7u/week velomobielen. Maandag/dinsdag/woensdag 's morgens 1h:10 en 's avonds 1h:10 (heel ruw genomen) en dan donderdag t.e.m. zondag zo goed als niets doen om voldoende tijd te hebben om de benen te laten recuperen. Er kan eventueel op termijn ook wel een rustige training bij of zo, als ik in het weekend eens gelost word, door moeder de vrouw Angel . Mijn voedingspatroon heb ik ook al wat aangepast. Wat gezonder, al eet ik nog niet echt specifiek op "sporten" of zo.

Op langere termijn zou ik wel langere dagtrips willen gaan maken (200km), maar mijn focus ligt nu vooral op mijn woon-werkverkeer zo vlot mogelijk laten gaan, zonder het onderste uit de kan te halen (40km/h gemiddeld zou lachen zijn maar is geen doel op zich voor mij). Ik denk dat ik op normale ritten met de STromer ergens rond de 33km/h - 35km/h gemiddeld zat met een uitschieter naar 40.2km/h gemiddeld, al was dat best "vlammen".

Wat zou jullie advies zijn aan mij? Lijkt 30km/h gemiddeld een haalbaar doel tegen ongeveer mid-september mits ik zo goed als elke dag blijf fietsen? Zijn er misschien nog dingen die ik totaal over het hoofd zie?
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
Tegen 10 september moet mijn VM-conditie toppie zijn. Tips? - door bucovaina - 01-Jun-2024, 10:28 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Marco's ligfietstochten
De Grasshopper wordt...Roepers — 07:52 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Nee we zijn niet goe...Hardloper — 07:35 PM
Banden, banden en nog eens banden
En de grap is dat ik...Arend-Jan — 01:33 PM
Banden, banden en nog eens banden
Een klapband op een ...Kapitein Bosui — 12:32 PM
Uit de media ligfiets nieuws
Zo te zien ergens op...De tovenaar — 11:36 AM
Banden, banden en nog eens banden
Jullie missen een in...365cycle — 11:28 AM
Banden, banden en nog eens banden
Keihard oppompen...Niels van der Wal — 10:34 AM
Vast of klapstuur?
Ik vind het wel meev...melle z — 10:21 AM
Uit de media ligfiets nieuws
Een Flevoracer dus. ...Roepers — 09:27 AM
Vast of klapstuur?
Met 'n bijvoorbeeld ...martinus — 09:15 AM
Banden, banden en nog eens banden
Wim Schermer heeft h...Jeroen S — 09:00 AM
Vast of klapstuur?
Ik vind het wel meev...Jeroen S — 08:53 AM
Wintertraining 2026
Peter werkte destijd...Jeroen S — 08:44 AM
Banden, banden en nog eens banden
Ik heb nog wel men...Niels van der Wal — 08:44 AM
Banden, banden en nog eens banden
Ik heb nog wel mense...Frutsel — 12:50 AM
Uit de media ligfiets nieuws
Linksonder bij 't vo...martinus — 12:17 AM
Uit de media ligfiets nieuws
Oude M5 was 28/26 of...365cycle — 11:51 PM