Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Einde van de alu velomobiel of toch niet?
#31
Nou nou, dat is veel veel negatief commentaar op de Alleweder.
Ik heb de mijne (ik denk een A2) eind vorige eeuw met veel plezier gebouwd en gereden. Ok, de one-size-fits-all stoel was voor mij onbruikbaar, maar mij veel kleinere vriendin vond hem prima en kon er een tas boodschappen achter kwijt.
Onderhoud was te doen, met een kettingbuis tot aan de derailleur. En misschien niet sneller dan mijn Flevoracer, maar regelmatig in 3 uur de 90 km van Denhaag naar Alkmaar inclusief de pont bij Velzen was ook niet heel beroerd.
Fietsvakantie ging ook prima. Een van mijn meest memorabele momenten was terug van Roermond naar Denhaag: in een knetterende hoosbui zakte ik wat onderuit, trok het parkeerdekje dicht en werd een uur  later droog weer wakker.

In de winter vond ik hem ideaal, in de zomer open ook leuk, maar dan had ie concurrentie van de open fietsen.
In zijn tijd was het een geweldige fiets, en het is de vraag of we zonder de Alleweder de hele ontwikkeling zoals hij nu is ook gehad zouden hebben.

Hoe veel er snel weer zijn afgedankt is niet te zeggen, maar als je de doorzettingskracht hebt om hem af te bouwen kan ik me slecht voorstellen dat je er niet mee rijdt.

De latere Alleweders vind ik minder, minder stroomlijn en nog steeds die open aandrijving. Ik neem echter aan dat Leo weet wat hij doet en de kit weer gaat verkopen omdat er vraag naar is.
Het gevoel om in of op je zelfgebouwde fiets te rijden blijft geweldig. Zeker voor eigen ontwerpen, maar ook voor zo’n bouwdoos.

Kortom: ode aan de Alleweder!
Fietser en knutselaar en eventjes niet in vorm. Roets, FlevoRacer en diverse (carbon) zelfbouwers voor 1 of 2 personen
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
Einde van de alu velomobiel of toch niet? - door Roepers - 05-Apr-2018, 12:08 PM
RE: Einde van de alu velomobiel of toch niet? - door Merijn - 10-May-2024, 12:39 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Suggesties doorrijroute naar Dronten
SnoekL#35 ken je...SnoekL#35 — 12:44 PM
Suggesties doorrijroute naar Dronten
Of dat een bet...Niels van der Wal — 11:25 AM
Ben Parke gaat naar Dronten
Naar mijn ervaring...benparke — 09:25 AM
Ben Parke gaat naar Dronten
Naar mijn ervaring: ...blokdoorn — 08:01 AM
Suggesties doorrijroute naar Dronten
Ja dat van utrecht h...Veloquest — 01:00 AM
Ben Parke gaat naar Dronten
Ik heb selectief gek...benparke — 12:42 AM
Medeliggers onderweg
Vandaag rond 11.30 o...ligvogel — 11:04 PM
Foto's zonder verhaal
SnoekL#35 — 10:14 PM
Ben Parke gaat naar Dronten
en vervolgens zi...Wim -de roetsende — 08:38 PM
Suggesties doorrijroute naar Dronten
SnoekL#35 ken je o...datakneder — 08:04 PM
Suggesties doorrijroute naar Dronten
SnoekL#35 ken je ook...Hardloper — 07:53 PM
Ben Parke gaat naar Dronten
Toch even een vraa...datakneder — 06:56 PM
Van 155 naar 170 (Cranks)
Ik heb vorig...datakneder — 06:46 PM
Ben Parke gaat naar Dronten
Er zat een set zee...ZoefZoef — 06:22 PM
Suggesties doorrijroute naar Dronten
Zo, de Snoek staat i...SnoekL#35 — 06:22 PM
Ben Parke gaat naar Dronten
Hoeveel je in een VM...Willeke_IGKT — 06:18 PM
Ben Parke gaat naar Dronten
Er zat een set zee...Wim -de roetsende — 05:40 PM