Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Over klapsturen, wielspin en framenummers
#1
Omdat ik wat lastig op de Raptobike kan op- en afstappen (al begint het te wennen) vroeg ik me af of een klapstuur wat is. Maar ik heb eigenlijk geen idee hoe die dingen werken... Ik snap uiteraard dat je dat stuur kunt opklappen als je op- of af wil stappen. Maar hoe zit dat vast? Ik neem aan dat je de hoogte in de neergeklapte stand kunt afstellen? Maar klikt zo'n stuur ook (soort van) vast in die stand? En in de opgeklapte stand? Of zit er geen enkele restrictie op en kan het stuur geheel vrij bewegen? En hoe gaat dat dan met stevige/onverwachte hobbels in de weg? Raak je dan niet de controle kwijt?

Wat ik ook merk is dat ik vaak een doorslippend voorwiel heb bij het optrekken vanuit stilstand. Vooral bij het vlot oversteken van een weg o.i.d.. Als ik er goed op let en met beleid optrek dan gebeurt het niet. Mijn banden zijn Kojaks. Ik had dat eerlijk gezegd niet verwacht! Ik ken Kojaks als banden met een goede grip op droog wegdek. En ik had ook niet gedacht dat de druk op het voorwiel zo laag was dat dit zou gebeuren. Al heb ik het met de Flevoracer ook weleens gehad. Met de trike heb ik het ook wel eens (dan achter uiteraard Wink ) maar dat is alleen bij hele gladde ondergrond en een hele lage versnelling (bv. optrekken op een steile en gladde helling). Zit hier nu ook een vraag aan vast...? Nou eigenlijk niet, het is meer een observatie Smile

Dan over framenummers. Op de Raptobike heb ik nog geen framenummer kunnen ontdekken. Idem op de M5. Op de Flevoracer is wel een nummer ingeslagen en op de trike zat op één van de frames een sticker. Ik vraag me af waarom de Nederlandse ligfietsfabrikanten geen framenummers inslaan? Lijkt me toch handig voor identificatie, bepalen van het bouwjaar etc.
Antwoord }
Bedankt door:


Berichten in dit topic
Over klapsturen, wielspin en framenummers - door ErikvanD - 06-Jul-2018, 08:00 PM
RE: Over klapsturen en wielspin - door Lopopodium - 06-Jul-2018, 08:11 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik blij omdat.....
.....gloednieuwe wie...martinus — 10:25 AM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
De Oerflevo ziet er ...martinus — 10:14 AM
Even voorstellen.
Goedemorgen allemaal...walters83 — 09:54 AM
Mistral ingekort, problemen
Goeie nuance inderda...TimSch — 09:32 AM
Mistral ingekort, problemen
Maar Tim jouw potent...Hardloper — 09:29 AM
Mistral ingekort, problemen
Ik benadruk graag no...TimSch — 09:11 AM
Mistral ingekort, problemen
Dat is goed om te we...SiskaBest — 07:33 AM
Mistral ingekort, problemen
Er zijn crank verkor...Willeke_IGKT — 07:25 AM
Mistral ingekort, problemen
Helaas. Soms kan e...SiskaBest — 07:09 AM
Gedachtes over het uitlijnen van een vm.
Ik was al van plan ...Arend-Jan — 10:53 PM
Gedachtes over het uitlijnen van een vm.
Twinbike, je kunt di...Jeroen S — 10:32 PM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Ik denk dat ik dan d...Jeroen S — 10:10 PM
Gedachtes over het uitlijnen van een vm.
Stel je anders ook...datakneder — 10:10 PM
Mistral ingekort, problemen
Helaas. Soms kan een...Jeroen S — 10:08 PM
Gedachtes over het uitlijnen van een vm.
Klinkt misschien als...Arend-Jan — 09:39 PM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Deze maat buitenband...renehin — 08:19 PM
Mistral ingekort, problemen
Helaas zit het stuur...SiskaBest — 04:31 PM