Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hoe training of afstand velomobielrit geleidelijk op te voeren
#37
Bovenstaand is allemaal waar... in bepaalde mate.
Meest inzichtelijk lijkt mij de piramidevorm van duursport georiënteerde websites als deze:

https://www.8020endurance.com/seilers-hi...ing-needs/

Dus, de basis is inderdaad: volume. Gewoon veel kilometers maken, in H1 of D1 (Zone 1 en 2, tot 75% van FTP).  Zoals Merckx al zei, toen men hem vroeg hoe een mens traint voor die barre eendaagse klassiekers van 600km lengte (Parijs-Bordeaux) die ze in zijn tijd nog hadden: Ride your bike, ride your bike, ride your bike.

Laagje twee daarbovenop zijn de vreselijke (ja, ik ben een antisprinter) HITs: high intensity trainingen. De bebouwde-kom-bord-sprintjes van Niels. Dit zijn overigens trainingen die je ook teveel kunt doen. Voor de volumebasis geldt dat (bijna) niet. Voor wie de pest heeft aan HITs zijn piramides (trainingen met langzaam oplopende intensiteit tot net iets boven FTP (105-110% FTP, niet de ~200% FTP van de sprintjes), en weer terug een vriendelijker alternatief. Of, daar tussenin, de under-overs van alternerend net onder en net boven FTP (zeg 90% en 105%). Van alles voorbeelden te over op internet.

Laagje drie is de juiste verhouding vinden tussen de lagen een (duurtrainingen) en twee (intensieve trainingen).

Er zitten nog vijf lagen hoger in de piramide, maar die zijn voor gewone stervelingen nauwelijks relevant. Hoewel, die hoogtestages in laagje zes vind ik toch wel heel leuk. Maar dat ligt dan in niet geringe mate aan het landschap in de Alpen.
Airborne Valkyrie - Airborne Carpe Diem - Airborne Manhattan Project - Van Nicholas Euros - Litespeed Ultimate - Koga Miyata FPC - Optima Baron - Optima Orca - Hase Pino - HP Gekko 20 FX - M5 Lowracer - Quest 259 'Quifje'
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: Hoe training of afstand velomobielrit geleidelijk op te voeren - door Tijanus - 23-Feb-2024, 10:52 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Fast TV
Ook in de topic kan ...Veloquest — 11:11 PM
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2026
http://https://www.y...Veloquest — 10:52 PM
Welk model is dit?
Als je toch zelf iet...Jeroen S — 09:31 PM
Nieuw gezicht
Leuk om te lezen, en...Jeroen S — 09:20 PM
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2026
Zomaar even benieu...Veloquest — 09:02 PM
Nieuw gezicht
Gelukkig heb ik da...Wim -de roetsende — 08:49 PM
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2026
Dat ligt eraan hoeve...Boyd Maduro — 08:36 PM
Welk model is dit?
alles goed onderzoch...Zett Darkstone — 08:28 PM
Nieuw gezicht
Welkom Arno op het f...Fietsbennie — 07:55 PM
Nieuw gezicht
Beste forumgenoten: ...arnovelo — 07:39 PM
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2026
Zomaar even benieuwd...365cycle — 05:17 PM
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2026
Ja ik heb inderdaad ...Veloquest — 04:55 PM
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2026
Je ziet het niet i...Hardloper — 03:56 PM
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2026
Je ziet het niet in ...Bianca F — 03:50 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Dat zal schrikken ge...Hoekie — 01:52 PM
M5 open dag / uitverkoop interesse-peil...
De inventarislijst i...liggende daan — 01:26 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Omdat tijdens de 24h...Boyd Maduro — 01:08 PM