Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plaatsing boom.
#13
(08-Sep-2023, 11:17 PM)Jeroen S schreef: Tja daar zit wel heel veel scheef. Even terug naar de basis, kijk even bij de brackethouder die op dat stuk 40x40 alu zit. Is die links-rechts symetrisch? Als dat buisje precies in het midden zit, ligt het niet aan de fiets, maar aan het chrankstel.


Ik kan de getallen niet heel scherp zien, ik vermoed dat je aan 4-6mm verschil zit tussen links en rechts. Dat vind ik nog niet heel schrikbarend.


Ongeveer 5mm inderdaad. Maar dat is ook nog wel te corrigeren via de plaatjes onder mijn schoenen denk ik. Voor mij is het grootste probleem (Ik geef toe hij fietst prima, maar ik denk dat het beter kan) is de boom zelf. Dat heeft ook te maken met het feit dat ik daar weet wat ik moet doen en ik dan ook aankan en durf.

(08-Sep-2023, 11:17 PM)Jeroen S schreef: Naast een schoffel is een strak gespannen touwtje soms ook een erg handig hulpmiddel.

Dat ik daar niet aan gedacht heb. Maar dat heb ik wel vaker.

(08-Sep-2023, 11:17 PM)Jeroen S schreef: Het lastige bij een Velomobiel is dat je eigenlijk niet weet waar je moet beginnen met meten. Bij een rechtop frame weet je dat die buizen netjes in het midden moeten zitten. Controleer je metingen vanuit de trapbuis ook met links rechts metingen naar de buitenzijde van de carroserie. Je zou aan de voorzijde met 3 latjes ook een lange U kunnen maken die langs je fiets loopt, zodat je een basis hebt om vanuit te meten, of een lange rechte lat/balk precies midden onder je fiets.

Zorg dat je iets hebt, waarvan je 100% zeker weet dat de maat klopt, dat het recht is. Bij het meten van dit ten opzichte van dat, heb je wel afmetingen, maar weet je nog niet of het klopt. Ongeveer het probleem wat je een in oud huis ontdekt als je naast het meetlint ook een waterpas en winkelhaak mee brengt.

Bij nader bekijken van het probleem zie ik duidelijk dat de onderkant van de boom niet recht op de uitsparing in de ombouw zit. Dat scheelt ongeveer 1cm. Foto volgt nog. De bevestiging boven heb ik nog niet gecontroleerd, maar op het oog zie ik er niets vreemds aan. Ook de boom zelf zit er recht uit. Dus waarschijnlijk twee nieuwe gaatjes in de voet van de boom en het probleem zal een stuk minder zijn.

Dat een fiets niet tot op de millimeter symmetrisch is weet ik wel. Het probleem zit 'm in het feit dat ik merk dat ik met mijn rechterbeen meer moeite heb om niets te raken (zijkant en kettingbuis). Dat wil ik graag oplossen. Ik verwacht dat de al heel lekker fietsende fiets dan nog lekkerder gaat fietsen. Smile
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
Plaatsing boom. - door datakneder - 03-Sep-2023, 02:47 PM
RE: Plaatsing boom. - door Fietsbennie - 03-Sep-2023, 04:00 PM
RE: Plaatsing boom. - door Veloquest - 04-Sep-2023, 02:07 AM
RE: Plaatsing boom. - door Tom Fekkes - 03-Sep-2023, 04:59 PM
RE: Plaatsing boom. - door Wim -de roetsende - 03-Sep-2023, 05:24 PM
RE: Plaatsing boom. - door datakneder - 03-Sep-2023, 05:33 PM
RE: Plaatsing boom. - door Wim -de roetsende - 03-Sep-2023, 08:13 PM
RE: Plaatsing boom. - door datakneder - 03-Sep-2023, 08:42 PM
RE: Plaatsing boom. - door datakneder - 07-Sep-2023, 12:26 AM
RE: Plaatsing boom. - door Willeke_IGKT - 03-Sep-2023, 05:44 PM
RE: Plaatsing boom. - door Wim -de roetsende - 07-Sep-2023, 06:28 AM
RE: Plaatsing boom. - door Jeroen S - 08-Sep-2023, 11:17 PM
RE: Plaatsing boom. - door datakneder - 08-Sep-2023, 11:40 PM
RE: Plaatsing boom. - door Gideonaut - 09-Sep-2023, 12:54 AM
RE: Plaatsing boom. - door datakneder - 09-Sep-2023, 09:18 AM
RE: Plaatsing boom. - door Jeroen S - 09-Sep-2023, 10:09 AM
RE: Plaatsing boom. - door datakneder - 09-Sep-2023, 10:34 AM
RE: Plaatsing boom. - door datakneder - 22-Sep-2023, 01:52 PM
RE: Plaatsing boom. - door Jeroen S - 22-Sep-2023, 07:14 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
OSMand instellingen.
Het was uiteindelijk...Willeke_IGKT — 09:03 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Uiterst vriendelijke...blokdoorn — 08:59 PM
M-racer voorvork
Ik ben op zoek n...Bob Hagendijk — 08:28 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Maar vraag me niet w...melle z — 08:21 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Woon jij in een lo...ZoefZoef — 07:48 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Yep, dr komt een h...Josligfiets — 07:47 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Mooie Grasshoppe...Wim -de roetsende — 07:40 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Woon jij in een lood...JarnoH — 07:27 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Yep, dr komt een hui...ZoefZoef — 07:06 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Dan ga ik lieve...JarnoH — 06:51 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Dan ga ik liever ...ZoefZoef — 06:09 PM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
Ik zag een vraag ove...karimov — 06:07 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Zelfs graffiti van 4...Gideonaut — 05:52 PM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Zie je ook dat e...Hardloper — 05:27 PM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
Laten we eerlijk...Wim -de roetsende — 05:15 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Dan ga ik liever ze...Hardloper — 05:14 PM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
Oké man ;)...365cycle — 04:42 PM