Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] Ik vind het wel slecht dat alles nu per batterij aangedreven moet worden.
#46
(28-Jun-2023, 04:23 PM)Tom Fekkes schreef: Het maximale vermogen van een topwielrenner (dus echte toppers) is ongeveer 6 watt/kg. Weet je zeker dat je vermogensmeter goed is?
Ja. Bij steil klimmen klopt het vermogen X dat ik bereken voor snelheid Y nagenoeg perfect met het totaalgewicht (eigenlijk altijd binnen 5% afwijking), de rolweerstand en aerodynamische eigenschappen van m'n fiets hebben dan minder invloed op de uitkomst. 
Daarnaast heb ik meerdere vermogensmeters. Ik denk dat je kennis niet goed is Wink
 
Het maximale duurvermogen van een topwielrenner is ongeveer 6 watt/kg (en echt niet alleen profs - zie Andrew "The Twig" Feather). Je hebt het dan over functional threshold power, oftewel het vermogen dat je een uur lang kan trappen (gemiddeld, maar je moet ook wel heel dicht bij dat gemiddelde blijven trappen om het daadwerkelijk een uur vol te houden).
In mijn geval zou dat meer dan 550 watt zijn, en dat houd ik inderdaad geen uur vol.

Hier lees je dat ook: Analysis: Mathieu van der Poel's 1,300-watt Strade Bianche-winning power data
Mathieu van der Poel weegt ook geen 1362 / 6 = 227 kg  Wink 
Hij weegt ongeveer 75 kg, en trapte hier gemiddeld dus al 4,24 watt/kg, vijf uur lang en met een beest van een sprint aan het eind. 

Wat betreft die sprint: Ik weet niet hoeveel hij kan trappen als hij geen 5 uur hoeft te fietsen, maar ik weet dat ik een profwielrenner het best wel lastig kan maken in een sprint. Dat heeft niet zozeer te maken met dat ik zo'n toptraining heb, meer met het feit dat ik genetisch nogal aan de explosieve kant zit. Als ik op tijd begonnen was had ik misschien best een semiprofcarriere als baansprinter kunnen hebben; voor prof-baansprinters wordt minimaal 25 watt/kg verwacht, met het piekvermogen dat ik nu kan rijden zit ik daar dusdanig dicht bij dat de jongere ik met de juiste training en discipline vermoedelijk wel aan die eis had kunnen voldoen. Dat is trouwens ook de oorzaak dat achterbruggen, derailleurs, kettingen, kettingbladen, spiders en andere onderdelen van de aandrijflijn het bij mij weleens een tikkeltje zwaar hebben, en er (zowel in geval van de Bülk als de DF) verstevigingen zijn aangebracht en zwaardere onderdelen zijn toegepast.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: [split] Ik vind het wel slecht dat alles nu per batterij aangedreven moet worden. - door 365cycle - 28-Jun-2023, 04:59 PM
RE: Medeliggers onderweg - door 365cycle - 26-Jun-2023, 11:07 AM
RE: Medeliggers onderweg - door ZoefZoef - 26-Jun-2023, 01:44 PM
RE: Medeliggers onderweg - door Roepers - 26-Jun-2023, 04:37 PM
RE: Medeliggers onderweg - door Hardloper - 26-Jun-2023, 04:58 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
LEL 2025
Laatste weersvoorspe...TimSch — 11:47 AM
Gaten in bodem Quest
Ik ben geen fanatiek...Hardloper — 11:15 AM
Gaten in bodem Quest
Het meeste is wel be...TimSch — 10:54 AM
Gaten in bodem Quest
Gaten groter dan 20 ...Willeke_IGKT — 10:24 AM
Nieuw hier
Voor een lange tocht...Willeke_IGKT — 10:19 AM
Nieuw hier
Probeer het eens in ...Jeroen S — 08:06 AM
Gaten in bodem Quest
In de kettingtunnel ...Jeroen S — 08:01 AM
Northlandvelo.NL is live
Ik heb een platte ho...benparke — 10:40 PM
Gaten in bodem Quest
107 is nog een 3x20 ...Gideonaut — 10:27 PM
Gaten in bodem Quest
Vandaag begonnen m...ZoefZoef — 09:56 PM
Gaten in bodem Quest
Wat betreft het stur...Richard107 — 09:33 PM
Gaten in bodem Quest
Die blokjes zijn sch...Willeke_IGKT — 08:37 PM
Gaten in bodem Quest
Vandaag begonnen met...Richard107 — 07:52 PM
Garmin edge: opladen via achterkant
Interessant? A proj...Hoekie — 07:50 PM
Toertochtje Zeeland - wordt herhaald
Denk dat zo'n gemidd...ZoefZoef — 04:47 PM
Medeliggers onderweg
Vanmiddag haalde bij...Lig-hen — 04:46 PM
M5 m-racer uitproberen (idealiter Noord...
Als ik een m-racer h...ZoefZoef — 04:39 PM