Medeliggers onderweg
|
Berichten: 6.153
Topics: 116
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 12594
9771 x bedankt in 4766 berichten
21-Jun-2023, 10:12 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 21-Jun-2023, 10:14 PM door 365cycle.)
(21-Jun-2023, 03:55 PM)Roepers schreef: Lees hier net op de site van Quest dat ras niet zo heel veel zegt over gedrag. Er zijn inderdaad gemiddelde verschillen, maar de spreiding is groot. En als de spreiding groot is, heb je niets aan gemiddelden. Dat is een hele belangrijke wijsheid op velerlei terrein. Ik lees in ieder geval een gebrek in het artikel, en mogelijk ook een tekort in de onderzoeken waarop ze zich gebaseerd hebben. Kleine quote:
Quest schreef:In de studie zijn ook vuilnisbakkenhondjes meegenomen die grotendeels van golden retrievers afstammen, maar er anders uitzien. En die scoren minder hoog op sociale omgang met mensen dan je op basis van hun afkomst zou verwachten. Hekman: ‘Veel mensen die golden retrievers in huis nemen, kiezen specifiek voor deze hond vanwege zijn vriendelijke imago. Maar mogelijk beïnvloedt juist dit hoe vriendelijk de hond zich gedraagt.’ Dan missen er dus twee zaken:
- een rasfokker verwacht vaak specifieke eigenschappen van z'n pups, en zal daar - hoe jong ook - dus ook op trainen en zelfs selecteren.
- ondanks dat een dier maar heel kort bij z'n biologische moeder opgroeit, leren ze vaak wel belangrijk basisgedrag van de (opvoeding en levenservaring van de) moeder;
Goed voorbeeld van het laatste punt: ik had vroeger 2 katten, allebei van een boerderij. Eén van de twee had geen broertjes of zusjes, en leefde alleen met z'n moeder en twee Dalmatiërs. Moeder zat op de boerderij om ongedierte weg te houden en kreeg dus niets te eten (nee, geen mishandeling, prima doorvoed katje - blijkbaar muizen genoeg).
De andere had twee tantes en een hele stapel andere kittens om zich heen, naast een stapel kinderen en zoete inval van bezoekers.
In verhouding tot die laatste kat bleef de eerste een schuchter katje dat voor een kat onwijs goed met honden kon opschieten; z'n prooien kon je duidelijk herkennen aan dat er zo enorm weinig van over was
|
Berichten in dit topic |
RE: Medeliggers onderweg - door 365cycle - 21-Jun-2023, 10:12 PM
|
Gebruikers die dit topic lezen: 16 gast(en)
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
Nieuwe berichten
|
Velomobiel.nl feest
|
Voor mij is het we...ZoefZoef — 09:23 PM |
Podbike Frikar failliet?
|
Voor de geïnteressee...Hardloper — 09:07 PM |
Velomobiel.nl feest
|
Voor mij is het we...Hardloper — 08:56 PM |
Velomobiel.nl feest
|
Ah, er komt ook ...ZoefZoef — 08:29 PM |
Medeliggers onderweg
|
Vrijdag 13 juni, vro...Willeke_IGKT — 05:54 PM |
Velomobiel.nl feest
|
Ook ik ben weer thui...Willeke_IGKT — 05:20 PM |
Velomobiel.nl feest
|
Ah, er komt ook ee...Wim -de roetsende — 04:38 PM |
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
Sommige van die quic...Jeroen S — 03:57 PM |
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
Die zijn toch gemaak...melle z — 03:46 PM |
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
Leidt idd niet tot p...ZoefZoef — 03:00 PM |
Velomobiel.nl feest
|
Ah, er komt ook een ...ZoefZoef — 02:56 PM |
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
Verschillende merken...melle z — 02:55 PM |
L6e-BP... op het fietspad?
|
Tja volgens mij hebb...Jeroen S — 02:43 PM |
Vandaag ben ik blij omdat.....
|
Dat ik vandaag een f...Hardloper — 02:36 PM |
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
Tja dat wordt een ni...Jeroen S — 02:34 PM |
Velomobiel.nl feest
|
Wat is er wel bekend...Hardloper — 02:29 PM |
Velomobiel.nl feest
|
Het was een ongeloof...Wim -de roetsende — 02:08 PM |
|