Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Probleem met naafversnelling, floept automatisch naar de één als ik in de twee fiets
#1
Mijn vraag betreft mijn stadsfiets. Ik hoop dat het mij vergeven wordt. Maar het had natuurlijk net zo goed een probleem met mijn ligfiets kunnen zijn, die heeft ook een naafversnelling!

Het probleem met mijn stadsfiets is dat de naafversnelling (met drie versnellingen) regelmatig van de twee naar de één schiet. De versnelling zelf, dus niet de shifter op mijn stuur. Dat gebeurt vooral als ik de benen stil heb gehouden als ik eens iets inhoud om een bocht door te gaan. Even naar de één schakelen en dan meteen weer terug naar de twee zorgt dat ik weer in de twee trap. Maar zodra ik weer eens mijn benen stil houdt, schiet het weer in de één. Soms gebeurt het ook gewoon tijdens het fietsen in de twee.

Heeft iemand een idee wat het probleem zou kunnen zijn?

De pin van de naaf lijkt er op zich wel goed in te zitten. Hij is zeker vettig genoeg. En ik kan deze ook gewoon indrukken, een veer in het binnenwerk duwt het gewoon weer terug, dus erg is niets dat het vast lijkt te houden of iets dergelijks. Ook de clickbox zelf is gewoon goed afgesteld, daar zit het probleem ook niet in, en de indicator zit precies tussen de twee aangewezen lijnen.

Eigenlijk heb ik dit probleem al bijna vier jaar, toen ik vier jaar geleden een nieuwe naaf had laten inbouwen (de vorige had het begeven). Hij heeft dus nooit echt goed geschakeld, maar het is wel erger geworden in de loop van de tijd. In het begin versprong het niet zo vaak naar de één en kon ik er prima mee leven. Maar ondertussen gebeurt het vaker en begint het steeds meer te ergeren. Maar wel een beetje te laat om er nu nog voor garantie mee naar de fietsenmaker te gaan.

Heeft iemand ervaring met een soortgelijk probleem, en een mogelijke oplossing?
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
Probleem met naafversnelling, floept automatisch naar de één als ik in de twee fiets - door Lopopodium - 03-Mar-2023, 01:44 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik blij omdat.....
ik na een weekje thu...qv-tester — 10:12 AM
Drive by wire...
Idd, achter de lin...PieterTrapt — 09:47 AM
Milan 4.2
Nee, die ga ik erin ...Arend-Jan — 09:46 AM
Milan GT verbouwing
Tof! Geeft dat jou o...Arend-Jan — 09:43 AM
Verkeersborden, anders dan de standaard...
Om terug te gaan naa...Niels van der Wal — 08:45 AM
Milan GT verbouwing
Nou het is inderdaad...Jeroen S — 08:27 AM
Milan 4.2
De echte ketting is ...Jeroen S — 08:14 AM
Drive by wire...
Hij heeft inderdaad ...Jeroen S — 08:09 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Als je een beetje zo...Jeroen S — 08:07 AM
Verkeersborden, anders dan de standaard...
Overigens vind...Niels van der Wal — 07:01 AM
Verkeersborden, anders dan de standaard...
Overigens vind i...Wim -de roetsende — 06:32 AM
wat ze zeggen
Op de vraag of hij...Wim -de roetsende — 06:29 AM
Drive by wire...
Het zijn er 2. N...Wim -de roetsende — 06:27 AM
Tekenfilm Phineas en Ferb
'And here's uh.. ...ZoefZoef — 11:28 PM
Tekenfilm Phineas en Ferb
Ha, dat is vrijwel z...365cycle — 10:50 PM
Drive by wire...
Idd, achter de linke...365cycle — 10:47 PM
Wanneer ketting vervangen bij behoud ca...
Ik rijd sowieso zond...365cycle — 10:45 PM