Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Het samenspel van VM met racekap, vizier, zweet, bril, kou, regen en zicht
#12
(03-Feb-2023, 08:43 PM)pieterz schreef: Quest met intercity bike kap erop en nacaduct in de kap voor het vizier.  Bij regen kan er inderdaad wat water naar binnen fladderen vind ik niet vervelend. Is op te lossen met een sponsje er tussen maar heb ik nog niet nodig gehad.
Alleen last van beslaan van de zijraampjes. Wil hier nog eens dubbelglas van maken maar nog niet aan toe gekomen. Vizier met pinlock werkt echt heerlijk.  Zelf heb ik een ventisit matje en een heleboel gaten in de stoel geboord. Wellicht dat dat nog wat helpt.

Rij zo goed als altijd met vizier dicht. Zeker nu ik de ruitenwisser erop heb sinds 2 weken is het vizier niet meer open geweest met regen en tegenliggers. Af en toe de wisser bewegen en het zicht is weer goed.

Ik ben best benieuwd naar die ruitenwisser! Waar besteld en hoe ziet dat eruit op de ICB kap? 

Zou een dikkere ventisit nog veel verschil maken? Heb nu een oudere enkellaags erin namelijk...

(03-Feb-2023, 10:06 PM)365cycle schreef: Als ik me de ICB kap herinner wil de lucht bij die achterste zijruitjes juist naar binnen vallen. Bovenop creëer je meer een gebiedje met lage druk als je de kap iets optilt.
Gat achterin werkt ook goed, maar de werking daarvan gaat fors achteruit als je ‘m net als ik volstouwt met bagage.
Of je genoeg luchtstroom hebt kan je controleren door de kap aan de voorkant een paar mm op te tillen en te controleren of je veel lucht naar binnen voelt komen.
Overigens kan de luchtstroom veranderen ook averechts werken; er moet lucht langs het vizier stromen om te voorkomen dat dat vochtig wordt.

Ik heb eigenlijk ook wel altijd minimaal 1 tas mee, jas erin gepropt etc.  Big Grin Dus vermoedelijk zou dat de airflow wel vaak belemmeren. 

Interessant dat die zijraampjes mogelijk ook een 'ingang' van lucht zouden kunnen zijn. Dan zou een extra uitgang achter, mits niet geblokkeerd met bagage, best goed kunnen helpen.
Milan SL Mk3 #039 - Challenge Hurricane - Thys 222 -  Ligfietsclub Noorderligt 
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: Het samenspel van VM met racekap, vizier, zweet, bril, kou, regen en zicht - door TimSch - 04-Feb-2023, 11:25 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Medeliggers onderweg
Nu ik een beetje erv...Gideonaut — 01:44 PM
Medeliggers onderweg
@Kapitein Bosui he...gideon — 01:37 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
... Omdat ik me de a...Boyd Maduro — 01:32 PM
Medeliggers onderweg
@Kapitein Bosui he...Frutsel — 01:26 PM
Medeliggers onderweg
@Kapitein Bosui he...Kapitein Bosui — 01:18 PM
Medeliggers onderweg
@Kapitein Bosui heb ...365cycle — 01:08 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ik heb ook wel g...gideon — 11:41 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Is het wiel niet gew...Frutsel — 11:41 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ik heb ook wel geh...Bob Hagendijk — 11:39 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Spaken even nalope...gideon — 11:36 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Loop als je spaken e...Bob Hagendijk — 11:36 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Spaken even nalopen ...blokdoorn — 11:34 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ik weer een lekk...gideon — 11:32 AM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Het mooie van zulk b...Bob Hagendijk — 11:23 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ik heb ook wel gehoo...Willeke_IGKT — 11:14 AM
Medeliggers onderweg
Het kan aan mijn rou...Willeke_IGKT — 11:10 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ik weer een lekke ...LigfietsWilsum — 11:07 AM