Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zelfbouw RVS fijnafstelling stuurstang / sporing
#46
(18-Jan-2023, 11:14 PM)GertBr schreef: Ik zit met het volgende probleem: ik meet ongeveer 3 tot 4 mm toespoor. Wil dat verminderen. Als ik zowel links als rechts het kogelhuis een slag naar binnen wil draaien, lukt dat maar met een halve rotatie. Het huis draait niet verder. Het draadeind zit dan al waarschijnlijk helemaal naar binnen.

Dat klinkt aannemelijk.

(18-Jan-2023, 11:45 PM)TvWijk schreef: Peter de Rond (Velomibielservice Twente) heeft een oplossing hiervoor; hij heeft o.a. op mijn Strada een zgh spanner gemonteerd met zowel linkse als rechtse draad.

Goed om erbij te vermelden dat die fijnafstelling niet van RVS is in tegenstelling tot de in dit topic beschreven fijnafstelling.


(19-Jan-2023, 12:09 AM)GertBr schreef: Voor een verstelling moet ik minimaal 1 slag = 360 graden draaien…. Of kan ik de kop met een draai van 180 graden ook van bovenaf insteken?

Voor zover ik weet kunnen de standaard geleverde koppen van één kant gebruikt worden (een uitzondering daargelaten) en moet je inderdaad dus een volle slag maken (of je kop vervangen). Vergeet niet dat een volle slag grofweg 4 mm verschil in sporing op de velg maakt. In jouw geval zou dit betekenen dat je al naar licht uitspoor gaat.

Om naar minder toespoor te gaan lijkt me een fijnafstelling wenselijk. In de openingspost van dit topic staat beschreven hoe je dit eenvoudig kan realiseren. Laat het weten als hier nog vragen over zijn. Bij DWL (28 jan.) kan je deze fijnafstelling in het echt zien op mijn DF.
Antwoord }


Berichten in dit topic
RE: Zelfbouw RVS fijnafstelling stuurstang / sporing - door mvdriel - 19-Jan-2023, 11:11 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
L6e-BP... op het fietspad?
Hé! Is dat dezelfd...mvdriel — 10:18 PM
L6e-BP... op het fietspad?
Vanmiddag stond ik ...Sjoerd-p — 10:10 PM
L6e-BP... op het fietspad?
Als er ergens een ...mvdriel — 09:55 PM
Ben Parke gaat naar Dronten
Ach als hij zijn eig...Gideonaut — 09:52 PM
L6e-BP... op het fietspad?
Vanmiddag stond ik...Gideonaut — 09:46 PM
L6e-BP... op het fietspad?
Hij heeft ook van jo...Hardloper — 09:35 PM
L6e-BP... op het fietspad?
Vanmiddag stond ik z...tiemen — 09:23 PM
Suggesties doorrijroute naar Dronten
Als je de route Stic...Niels van der Wal — 04:34 PM
Ben Parke gaat naar Dronten
Als ik een lange toc...blokdoorn — 04:28 PM
Suggesties doorrijroute naar Dronten
SnoekL#35 ken je...SnoekL#35 — 12:44 PM
Suggesties doorrijroute naar Dronten
Of dat een bet...Niels van der Wal — 11:25 AM
Ben Parke gaat naar Dronten
Naar mijn ervaring...benparke — 09:25 AM
Ben Parke gaat naar Dronten
Naar mijn ervaring: ...blokdoorn — 08:01 AM
Suggesties doorrijroute naar Dronten
Ja dat van utrecht h...Veloquest — 01:00 AM
Ben Parke gaat naar Dronten
Ik heb selectief gek...benparke — 12:42 AM
Medeliggers onderweg
Vandaag rond 11.30 o...ligvogel — 11:04 PM
Foto's zonder verhaal
SnoekL#35 — 10:14 PM