Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kentekenplaten voor snelle fietsers
#12
Die kentekenplicht voor fietsers... laten we eens beginnen het gevaar bij de kop aan te pakken; een verplichte dynamische snelheidsbegrenzer voor automobilisten, zoals die ook op snorfietsen en bromfietsen hoort te zitten.
Stap 2 is dan handhaving daaromtrent; na ongevallen de gereden snelheid uitlezen en als die te hoog lag, in ieder geval een fikse bekeuring voor de automobilist, want die heeft dan met z'n voertuig gerommeld.

Een maximumsnelheid voor fietsers? Die is er al. Een fietser moet zich aan de geldende snelheid houden, maar kan daar niet direct op beboet worden ivm het gebrek aan verplichting voor een werkende snelheidsmeter. Die verplichten wordt ook een complex verhaal. Een fietser (en zelfs een voetganger!) kan echter wél beboet worden voor gevaarlijk rijgedrag o.b.v. Art. 5 WVW 1994:
Art. 5 WVW 1994 schreef:Het is een ieder verboden zich zodanig te gedragen dat gevaar op de weg wordt veroorzaakt of kan worden veroorzaakt of dat het verkeer op de weg wordt gehinderd of kan worden gehinderd.
Nogal een kapstokartikel, gelukkig wordt het niet vaak (onnodig) toegepast, en is het niet aan een agent alleen om een situatie te toetsen; de agent zal namelijk duidelijk moeten beschrijven wat je precies deed en waarom dat gevaarlijk was, zodat de OvJ e.e.a. kan beoordelen. De maximumstraf hiervoor is een boete tot max. €4500 of 2 maanden gevangenis. Kan dus best fors worden.

De maximumsnelheid voor fietsers lager leggen dan die voor automobilisten vind ik zeer onverstandig. Wie nu nog niet weet wat voor enorm klimaatprobleem we hebben had beter onder z'n steen kunnen blijven; de fiets moet - in al zijn vormen - ruim baan krijgen om het efficiënte voertuig te blijven dat het is en voor zover nog niet, te worden wat het kan zijn. Met andere woorden: Betere infrastructuur, voldoende plek voor o.a. speed pedelec rijders (ook voor velonauten, maar we zijn nogal in de minderheid dus dan liften we maar mee...), logische snelfietsroutes die niet dwars door dorpskernen lopen en die in de stad óók vlot zijn.

De meeste van onze autoritten kenmerken zich namelijk door het feit dat het individuele reizen zijn én dat ze relatief kort zijn. Die mensen moeten gewoon zo veel mogelijk uit de auto. Dat scheelt eeuwenoude bomen kappen in Amelisweerd en had in Rotterdam ook een A16 dwars door het mooiste natuurgebied dat we hebben rammen kunnen schelen.

Behalve ruim baan voor de fietser in de infra, is handhaving waar het nog meer aan schort. Die kentekenplicht is leuk, m'n drinken komt er telkens bijna door m'n neus uit als ik er iets over lees. Snorscooters hebben toch ook allemaal een kenteken? Ik heb vandaag 110 km afgelegd met een gemiddelde van meer dan 40 km/h, en ben daarbij ingehaald door meer snorscooters dan ik op één hand kan tellen. Snorscooters die me even inhalen, maar die ik daarna direct weer voorbij kom waren er niet, voor de duidelijkheid. Prachtig, zo'n kenteken, maar als er niemand naar kijkt, is het een papieren tijger. En dan doel ik niet op gewoon papier; nee, helaas is die tijger gemaakt van eurobiljetjes van u en ik.
Antwoord }


Berichten in dit topic
Kentekenplaten voor snelle fietsers - door PietV* - 04-Sep-2022, 09:24 AM
RE: Kentekenplaten voor snelle fietsers - door emgaron - 04-Sep-2022, 10:55 AM
RE: Kentekenplaten voor snelle fietsers - door gideon - 04-Sep-2022, 11:02 AM
RE: Kentekenplaten voor snelle fietsers - door gideon - 04-Sep-2022, 11:23 AM
RE: Kentekenplaten voor snelle fietsers - door PietV* - 04-Sep-2022, 01:40 PM
RE: Kentekenplaten voor snelle fietsers - door Hoekie - 04-Sep-2022, 02:38 PM
RE: Kentekenplaten voor snelle fietsers - door 365cycle - 04-Sep-2022, 08:35 PM
RE: Kentekenplaten voor snelle fietsers - door Bacchus - 05-Sep-2022, 09:23 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Foto's zonder verhaal
Ook hier wat foto's ...Dikkie dik — 12:21 PM
Medeliggers onderweg
De afgelop...JanBurp — 11:21 AM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
@Raptobrikker, als j...Willeke_IGKT — 10:22 AM
Medeliggers onderweg
Gister een meneer op...NielsKo — 09:30 AM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
Een ‘gerelateerde’ v...Raptobrikker — 09:20 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Beweeg je die van ...ZoefZoef — 12:05 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Beweeg je die van jo...Jeroen S — 11:35 PM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
Voor wie meegedaan...Bianca F — 10:25 PM
Slow TV
En de terugweg Hoekie — 09:13 PM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
Voor wie meegedaan h...Hoekie — 09:11 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
..de gemeentelijke B...ZoefZoef — 07:39 PM
Hork van de dag
Een kennis van mij i...Willeke_IGKT — 05:53 PM
Hork van de dag
En ook nog eens op...Joop99 — 04:37 PM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
Eigenlijk had ik je...twilwel — 04:05 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Blij dat de Fujin na...qv-tester — 04:05 PM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
ik kon mijn helm uit...Veloquest — 02:03 PM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
Ja, de baan in Ter...Boyd Maduro — 01:34 PM