Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Waarom je velomobiel rijden het best mét camera doet
#6
(23-Aug-2022, 04:22 PM)PietV* schreef: In het verkeer kent men geen recht op voorrang en geen recht op een vrije doorgang.
Voorrang moet worden verleend door bestuurder van voertuigen aan bestuurders van voertuigen die van verschillende wegen komen.
Bestuurders die afslaan, moeten het verkeer dat hen op dezelfde weg tegemoet komt of dat op dezelfde weg zich naast dan wel links of rechts dicht achter hen bevindt, voor laten gaan.
Voorrang verlenen en  voor laten gaan zijn verschillende regels.

En tot slot moet de bestuurder in staat zijn zijn voertuig tot stilstand te brengen binnen de afstand waarover hij de weg kan overzien en waarover deze vrij is. Naar omstandigheden moet je je snelheid aanpassen.

Als aan jou geen voorrang wordt verleend en de weg is niet vrij, moet je zo mogelijk in staat zijn je voertuig tot stilstand te brengen of uit te wijken.

Maak de snelwegen dan maar leeg, want daar rijdt volgens mij wel 90% op een dusdanige wijze dat ze nooit hun voertuig op tijd tot stilstand kunnen brengen als er opeens iets aan de hand blijkt te zijn.

De afstand tussen voertuigen is daar vaak minder dan 15meter.


Volgens de wet heb je weer helemaal gelijk Piet, maar er is ook nog een keer zoiets als de praktijk.

Als je op een provinciale voorrangsweg 80km/u rijdt, dan kun je nooit op tijd tot stilstand komen, als één of andere idioot besluit om plotseling over te steken. Volgens jou zou iedereen daar rekening mee moeten houden, zodat hij/zij/hen op tijd het voertuig tot stilstand kan krijgen. Zo is de praktijk in het dagelijkse leven echter niet.
Wim -de roetsende

Thys 209 Rowingbike - Milan SL MK7 - M5 CHR - DF 282
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle , Hoekie


Berichten in dit topic
RE: Waarom je velomobiel rijden het best mét camera doet - door Wim -de roetsende - 23-Aug-2022, 06:18 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Even uitwijken na...Hardloper — 01:58 PM
Kilometer topic
Hier gaat het waarsc...365cycle — 11:42 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Klopt Jeroen. Wat bu...365cycle — 11:39 AM
M-racer voorvork
Smal, schijfrem en n...Merijn — 10:54 AM
M-racer voorvork
Een tijd terug was...Bob Hagendijk — 10:22 AM
M-racer voorvork
Een tijd terug was e...liggende daan — 09:49 AM
Kilometer topic
April was voor dit j...Josligfiets — 09:25 AM
M-racer voorvork
Ik ben op zoek naar ...Bob Hagendijk — 09:21 AM
Supernova M99 Pure+ / E3 verlichtingset
Te koop: Verlichtin...De tovenaar — 08:49 AM
Kilometer topic
Ik ben op 9 mei 20...Wim -de roetsende — 08:41 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Wat er voor de Duits...Jeroen S — 08:10 AM
Kilometer topic
In april 2025 1121 k...Roepers — 07:47 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Die Saukki, to...benparke — 05:42 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Volgens mij bedoelen...365cycle — 01:02 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Beetje ongepast om n...Gideonaut — 12:53 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Al trekken ze mijn V...Frutsel — 11:40 PM
Spezi 2025 en 2026
Ik ga niet fietsen; ...TvWijk — 11:12 PM