Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spierpijn [split] Blijft de ligfiets beperkt tot een "niche"?
#44
Geen mens hetzelfde. Maar het gaat om hartminuut volume. Hartslagfrequentie x slagvolume. En dat slagvolume wordt beïnvloed door het CO2 niveau in het bloed. Een te lang CO2 niveau, bijvoorbeeld door hijgen, zorgt voor het stilleggen van de spijsvertering en vernauwing van bloedvaten en luchtwegen. Vernauwing van de bloedvaten zorgt voor een snelle verzuring in de spiercellen en een verminderde spierwerking omdat de cellen zich vullen met melkzuur, een afvalstof voor de spieren.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Hartminuutvolume

Dus ook alleen hartslag zegt niet alles. Wel het hart minuut volume. Mijn hartslag in rust ligt rond de 45 en afhankelijk van de inspanning tussen de 95 en 115 slagen/minuut. Mijn slagvolume blijft optimaal, omdat ik in rust een vlakke oppervlakkige ademhaling heb van 4 a 5 per keer/minuut en onder inspanning een diepe ademhaling van maximaal 12 teugen. Maximaal onder inspanning circa 2,5 keer de rust hartslag en de rust ademhaling. Wat ik maximaal aan trapvermogen kan leveren weet ik niet en is ook onbelangrijk. Ik hou niet van sporten en heb nooit last van verzuring.

Omdat ik vitamine B12 moet spuiten heb ik een hoge hematocrietwaarde en erg soepel bloed als veganist. Bovendien fiets ik met een optimaal CO2 niveau, dat de bloedvaten open houdt. Drie zaken die het slagvolume bevorderen. Zuurstofrijk bloed vloeit soepel naar de spieren. Dus altijd aeroob.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Hematocriet
Antwoord }
Bedankt door:


Berichten in dit topic
RE: Spierpijn [split] Blijft de ligfiets beperkt tot een "niche"? - door PietV* - 12-Jan-2022, 09:37 PM
RE: Spirituele ervaring - door PlantageBohémien - 18-Jan-2022, 01:02 PM
RE: Spirituele ervaring - door 365cycle - 18-Jan-2022, 02:40 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
koplamp van fatbike?
Als je een IQ-X E ...Status Quooh — 08:27 AM
Milan 4.2
Voor de geinteressee...Status Quooh — 08:25 AM
Ben van Northland Velo gaat verhuizen
Fijn dat je je hier ...Bianca F — 12:01 AM
Elektronisch schakelen in Velomobielen.
Bedankt weer Hoekie!Bobslee — 10:05 PM
Ben van Northland Velo gaat verhuizen
Daar hebben ze a...benparke — 09:55 PM
Elektronisch schakelen in Velomobielen.
Beide Bülks vanaf fa...Hoekie — 09:51 PM
Ben van Northland Velo gaat verhuizen
Je hebt een ...ZoefZoef — 09:50 PM
Ben van Northland Velo gaat verhuizen
Ik volgde je al to...benparke — 09:48 PM
LOL
bedankt :cla...Hardloper — 09:40 PM
LOL
bedanktWim -de roetsende — 09:38 PM
LOL
Geweldig dit  :thumb...Hoekie — 09:23 PM
Elektronisch schakelen in Velomobielen.
@Bobslee. Toch nog...Bobslee — 09:21 PM
Ben van Northland Velo gaat verhuizen
Ik volgde je al toen...Willeke_IGKT — 09:19 PM
Milan 4.2
Ik hoop dat er nog...Hoekie — 09:18 PM
Milan 4.2
Ben had voorheen ver...Willeke_IGKT — 09:08 PM
Ben van Northland Velo gaat verhuizen
Je hebt een gr...benparke — 09:03 PM
Ben van Northland Velo gaat verhuizen
Het was erg intere...ZoefZoef — 08:55 PM