Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spierpijn [split] Blijft de ligfiets beperkt tot een "niche"?
#40
Hartslag is sowieso een individueel iets. De 220-leeftijd-regel voor maximale hartslag geeft een gemiddelde aan, maar de individuele, gezonde waarden, vallen hier mákkelijk 10-20 slagen buiten. Volgens die regel was ik 15 toen ik 35 was Big Grin
(gemeten met heuvel repeats, hardlopend)

Ik lees ook verwarring over het begrip "omslagpunt", dat komt omdat er twee punten zijn waar dit begrip voor gebruikt wordt.

Het laagste van die twee punten is het punt waarop de ademhaling omslaat van rustig naar dieper en vaker. Dit punt wordt o.a. gebruikt in de M5-filosofie om zoveel mogelijk op duurvermogen te sporten.

Het hoogste van die twee punten is het punt waarop melkzuur sneller wordt aangemaakt dan dat het kan worden afgevoerd. Dit wordt gezien als het omslagpunt van aeroob naar anaeroob.

In zowel hardlopen als fietsen wordt de term "FTP", functional threshold power, gebruikt, om de inspanningsintensiteit aan te geven waar men nét onder het bovenste omslagpunt presteert. Een sporter kan ongeveer een uur op FTP presteren totdat de verzuring het wint.

Een gevorderde recreatieve hardloper kan een 10km wedstrijf nét boven FTP lopen. Top-duuratleten kunnen, naast dat ze een beter vermogen hebben getraind, ook langer in de verzuring technisch goed blijven presteren.

Voor een tijdrit onder een uur is het logisch om boven FTP te rijden. Voor een langere tijdrit is het belangrijker om juist zo lang mogelijk vlák onder FTP te presteren.



...om het nog verwarrender te maken zijn er andere trainingsmethodes, zoals Sportrusten, die wéér een ander "omslagpunt" gebruiken. Maar bovenstaand zijn de twee verschillende die ik hier voorbij zie komen.
Antwoord }
Bedankt door: Bacchus , 365cycle


Berichten in dit topic
RE: Spierpijn [split] Blijft de ligfiets beperkt tot een "niche"? - door ThijsR - 12-Jan-2022, 12:13 PM
RE: Spirituele ervaring - door PlantageBohémien - 18-Jan-2022, 01:02 PM
RE: Spirituele ervaring - door 365cycle - 18-Jan-2022, 02:40 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Nieuwe Quest 3.0
Je kunt natuurlijk o...benparke — 08:18 PM
ICB nieuws over de vierwieler en de nie...
Met de QV moet ik ...benparke — 08:09 PM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
Quest bouwjaar 2015...ZoefZoef — 06:35 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Optimale cadans li...Wim -de roetsende — 05:31 PM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
Quest bouwjaar 2015+...Willeke_IGKT — 05:27 PM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
Zelfde persoon ma...Gideonaut — 04:55 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Cadans is inderd...Niels van der Wal — 03:13 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Cadans is inderdaa...Willeke_IGKT — 02:42 PM
TGA: 3 stuks 438 (Flevo) buitenbanden
Mooi aanbod en zo te...ZoefZoef — 02:31 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Optimale cadans ligt...Frutsel — 01:53 PM
Goedkope parkeerhoes van Lynx welke maat...
Inclusief welke hoe...Hoekie — 12:45 PM
Parkeerhoes DFXL / Tuna
Hoekie — 12:36 PM
TGA: 3 stuks 438 (Flevo) buitenbanden
Te geef aangeboden (...Tijanus — 12:30 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
En voor de c...Niels van der Wal — 12:22 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Goh, ik heb soms het...Hardloper — 12:10 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
En voor de cad...Tijanus — 12:05 PM
Nieuwe Quest 3.0
Ik heb netjes op m...365cycle — 11:54 AM