Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trike/quad voor specifieke use case
#6
Ik denk dat je met zo'n fattrike al je best moet doen als je 15 km/h wilt halen. Reken op zo'n 3x 40 watt rollweerstand per bandje. Dan hebben we de wind nog niet mee gerekend. Bij 120 watt ben je al best aan het sporten. Dit is ongeveer het dubbele van drie vlotte trekking bandjes. Dikker dan 2 inch zou ik echt niet doen. Zulke dikke banden, daar heb je wat aan op sneeuw, op het strand en dergelijke. Op een gewoon net asfaltfietspad is het zonde van je energie.

Pas als je op een driewieler rond rijdt ervaar je hoeveel hekjes en dergelijke je op je weg vindt. In de ene regio meer dan andere. Gaat er ook een bakfiets(je) mee dan ken je dat probleem al wel. Van die mooie half dicht gegroeide schelpenpaadjes in landelijk gebied, betekent met twee wielen over de graspollen hobbelen. De draaicirkel op zich is bij alle trikes een stukje kleiner dan bij Velomobielen en daar valt ook best mee te leven. Soms staan er van die paaltjes op onhandige plekken, of hekjes om scooters van het fietspad te houden waar je met een gewone fiets al moet afstappen, trapje de dijk op, het zijn meer dat soort dingen die irritant zijn.

Een gewichtslimiet betekend niet dat de fiets bij 1 kg meer gelijk instort. Er is altijd een veiligheidsmarge mee gerekend. Ga je over de limiet, dan wordt de veiligheids marge kleiner. Bij grote sterke kerels sneuvelt er nog wel eens wat en dan doen ze niet eens gek. Aan de andere kant heb je geen wilde plannen, dus qua rijgedrag zit je dan weer aan de voorzichtige kant van de grenzen. Maar ja, dat prachtig gladde asfalt wordt in een dorpje soms ineens vervangen door kinderkopjes.

Groeten, Jeroen
Antwoord }
Bedankt door:


Berichten in dit topic
Trike/quad voor specifieke use case - door fatbencher - 26-Nov-2021, 02:24 PM
RE: Trike/quad voor specifieke use case - door 365cycle - 26-Nov-2021, 03:04 PM
RE: Trike/quad voor specifieke use case - door Jeroen S - 26-Nov-2021, 09:32 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Kilometer topic
Hier gaat het waarsc...365cycle — 11:42 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Klopt Jeroen. Wat bu...365cycle — 11:39 AM
M-racer voorvork
Smal, schijfrem en n...Merijn — 10:54 AM
M-racer voorvork
Een tijd terug was...Bob Hagendijk — 10:22 AM
M-racer voorvork
Een tijd terug was e...liggende daan — 09:49 AM
Kilometer topic
April was voor dit j...Josligfiets — 09:25 AM
M-racer voorvork
Ik ben op zoek naar ...Bob Hagendijk — 09:21 AM
Supernova M99 Pure+ / E3 verlichtingset
Te koop: Verlichtin...De tovenaar — 08:49 AM
Kilometer topic
Ik ben op 9 mei 20...Wim -de roetsende — 08:41 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Wat er voor de Duits...Jeroen S — 08:10 AM
Kilometer topic
In april 2025 1121 k...Roepers — 07:47 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Die Saukki, to...benparke — 05:42 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Volgens mij bedoelen...365cycle — 01:02 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Beetje ongepast om n...Gideonaut — 12:53 AM
Velomobileworld in Roemenië op de rand ...
Al trekken ze mijn V...Frutsel — 11:40 PM
Spezi 2025 en 2026
Ik ga niet fietsen; ...TvWijk — 11:12 PM
Spezi 2025 en 2026
Hm, Freiburg heb ik ...365cycle — 10:37 PM