|
Fietspaden
|
Berichten: 307
Topics: 22
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 499
202 x bedankt in 105 berichten
19-Nov-2021, 11:53 AM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 19-Nov-2021, 12:10 PM door emgaron.)
(19-Nov-2021, 10:31 AM)PietV* schreef: [...]
Uit onderzoek is gebleken dat bestuurders van motorvoertuigen zoveel info moeten verwerken op rotondes, kruisingen en splitsingen van wegen dat vaak de fietser over het hoofd wordt gezien.
[...] En laat dat nou precies een van de meest belangrijke argumenten tegen fietspaden zijn: fietspaden maken kruispunten en rotondes aanzienlijk minder overzichtelijk! Vergelijk eens een kruispunt met en zonder fietspad:
- Gewoon kruispunt, geen fietspad, ik wil met auto rechtdoor op de weg die geen vorrang heeft: ik moet op twee rijstroken letten.
- Kruispunt met eenrichtingsfietspaden aan elke kant: ik moet op vier rijstroken letten
- Kruispunt met tweerichtingsfietspaden aan elke kant: ik moet op zes rijstroken letten
Het lijkt me duidelijk dat (1) de minste aandacht vergt. Bij rotondes hetzelfde: als fietsers voor me op de rotonde rijden, zie ik ze gewoon. Als ze ernaast (en dan in het ergste geval ook nog in de verkeerde richting!) rijden, moet ik meer moeite doen om ze te zien. Één van de hoofdredenen voor mij om op de fiets bij diverse rotondes het fietspad gewoon te negeren - veel te gevaarlijk.
En wat de uitbuigingen betreft: ik haat die dingen, want ik ken veel afslagen/kruispunten waar de uitbuiging ervoor zorgt dat ik vanaf de fiets het autoverkeer niet meer goed in de gaten kan houden omdat ik gedwongen word "de andere kant op te kijken" - afhankelijk van hoe het gedaan is negeer ik dit soort uitbuiging ook wel eens omdat het te gevaarlijk is en omdat ik de auto's ten allen tijden wil kunnen zien.
Ten slotte over slachtoffers gesproken: ja, het aantal fietsslachtoffers daalt - maar minder hard dan de andere categorieën, dus ergens zit er toch iets niet helemaal goed.
M5 28/26, Optima Lynx Orca, Optima Condor, Flevo Alleweder, Mango #57, Rainbow Lyra, Strada "Rudbeckia Hirta" #75
|
| Berichten in dit topic |
RE: Fietspaden - door emgaron - 19-Nov-2021, 11:53 AM
|
Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
|
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
|
Nieuwe berichten
|
|
Banden, banden en nog eens banden
|
| Als zo'n tpu bandje ...Gideonaut — 05:25 PM |
|
Banden, banden en nog eens banden
|
| Ik heb standaard but...Frutsel — 03:12 PM |
|
Banden, banden en nog eens banden
|
| 1. Volgende maand ko...Hoekie — 02:35 PM |
|
Spammers
|
| Alle dingen die we k...Willeke_IGKT — 11:18 AM |
|
Spammers
|
| Kan er ingesteld wor...Hardloper — 11:11 AM |
|
Spammers
|
| In 2 weken en 2 dage...Wim -de roetsende — 09:21 AM |
|
Banden, banden en nog eens banden
|
| Ik heb een 30-451 op...Jeroen S — 08:57 AM |
|
Banden, banden en nog eens banden
|
| Ik denk dat ik in ee...Arend-Jan — 07:43 AM |
|
Banden, banden en nog eens banden
|
|
Klopt! Ik heb ze a...Bobslee — 11:30 PM |
|
Spammers
|
|
Selecteer de vakje...365cycle — 11:07 PM |
|
Bülk Distance
|
| Ik heb hem nu op 2,5...Frutsel — 10:24 PM |
|
Banden, banden en nog eens banden
|
| Voor heb ik de 32 cc...blokdoorn — 10:02 PM |
|
Banden, banden en nog eens banden
|
| Klopt! Ik heb ze al ...Arend-Jan — 09:53 PM |
|
Bülk Distance
|
| Dan ben je waarschij...365cycle — 06:33 PM |
|
Spammers
|
| Onze eerste tech Fra...Roepers — 06:20 PM |
|
Banden, banden en nog eens banden
|
| Volgens mij heeft Ar...365cycle — 05:43 PM |
|
Banden, banden en nog eens banden
|
| Iemand al voldoende ...blokdoorn — 05:21 PM |
|