Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gezocht: Experts en/of enthousiastelingen voor creatieve sessie
#29
Op de ligfiets loop je al tegen een hele lijst met vooroordelen en halve waarheden aan. Maak je het nog gekker, dan wordt die lijst alleen maar langer. Inmiddels is de ligfiets toch wel duidelijk onderweg naar minder populariteit. ( leve de E bike!) De Velomobiel blijft gestaag groeien.

Er was al eens een zeil ligfiets, de Whike. Dat is ook niet echt een succes geworden.

Je zit hier in een nichemarkt van een nichemarkt. Daarnaast zijn er een aantal feitelijke nadelen aan het concept die niet makkelijk te veranderen zijn. Het is gewoon te hoog voor de meeste fietstunnels, te breed voor op het fietspad, in de bebouwde kom kun je meestal weinig met de wind omdat die nogal van richting wisselt. Ik heb niet vaak gezeild, maar ik heb wel onthouden dat je de hele tijd aan het laveren bent, om optimaal gebruik te kunnen maken van de wind. Op een open watervlakte lukt dat nog wel, maar op de openbare weg?

Het is een bekende aanpak. Je neemt 1 feit wat klopt, je kunt wind als kracht gebruiken, je gaat er vervolgens van uit dat dat altijd een voordeel is. Dan ontwikkel je een concept wat daar bij past, waarbij je gemakshalve alle nadelen maar even buiten beschouwing laat. De wind aangedreven fiets, de 100% electrisch aangedreven ligfiets, dan heb je tenminste geen problemen met de ketting, lineaire aandrijving een electrisch ondersteund praktisch stadsvoertuig, waarbij de constructie zo onbenullig zwaar en inefficient is dat je een mega electrische motor nodig hebt, feitelijk een electrisch voertuig met menselijke hulpmotor.

Kijk maar eens in de hoek van die electrische voertuigjes. Daar is qua marketing en subsidie veel te vinden. Meestal zeer gelikt, maar het feitelijke product laat nog wel wat te wensen over. Kent iemand een eigenaar van een Drymer?

Canyon Concept car, Bio Hybrid, City Q, noca mobility. Ook de Podbike is al een aantal jaar bijna klaar voor productie. Deels met prachtige marketing, soms alleen maar marketing, soms al weer uitgestorven (noca). Allemaal producten die de weg naar werkelijk succes ondanks een paar voordelen, maar niet lijken te halen.

Groeten, Jeroen
Antwoord }
Bedankt door: Wim -de roetsende , PietV*


Berichten in dit topic
RE: Gezocht: Experts en/of enthousiastelingen voor creatieve sessie - door Jeroen S - 24-Apr-2021, 10:12 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Zelfbouw Ligfiets-van-een-mast-van-een-...
Openhaardhoutklasse....LigfietsWilsum — 02:14 PM
Zelfbouw Ligfiets-van-een-mast-van-een-...
Wie wil zich ontfer...Bob Hagendijk — 02:07 PM
Milan 4.2
Zou jouw oplossing v...Wim -de roetsende — 01:59 PM
Zelfbouw Ligfiets-van-een-mast-van-een-z...
Is er nou niemand hi...Wim -de roetsende — 01:52 PM
Welke ligger voor samen met ebike stads...
De challenge Mistral...Bram Huysmans — 12:40 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Gefeliciteerd met je...Willeke_IGKT — 12:23 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Vandaag ben ik bij o...JanBurp — 12:12 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Vandaag paar klein...Wim -de roetsende — 11:56 AM
Advies 2e hands trike met ondersteuning...
Nieuwe ketting zit e...JanBurp — 11:23 AM
Waarom ronde buis op open liggers.
Ik zie wel dit: T...SnoekL#35 — 05:57 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Pfff, ik probeer de ...ZoefZoef — 12:34 AM
Past een 584 wiel in mijn Milan SL Mk3?
Die fiets is waarsch...365cycle — 12:25 AM
Welke ligger voor samen met ebike stads...
Mooi, die bio toevoe...TimSch — 10:55 PM
Welke ligger voor samen met ebike stads...
Als je lang bent, da...Wim -de roetsende — 10:54 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Zoals Daan zegt, zij...Cor.M-racer — 10:38 PM
Welke ligger voor samen met ebike stadsf...
Af en toe moet ik sa...Hoekie — 10:27 PM
Past een 584 wiel in mijn Milan SL Mk3?
Mijn fiets heeft rin...Willeke_IGKT — 10:06 PM