Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Met een velomobiel op de rijbaan [split] Oud maar goud...
#30
Al kiezen alle bestuurders van velomobielen voor de rijbaan in plaats van het verplichte fietspad. Het zal me een worst wezen. Gewoon doen. Maar wees dan is de advocaat van de duivel en weet waar je met bezig bent als het fout gaat en je in een velomobiel rijdt tot en met 0,75 meter breed.

Je wordt bijvoorbeeld aangereden door een bestuurder van een motorrijtuig en denkt de schade te kunnen verhalen op grond van artikel 185 Wegenverkeerswet 1994. De civielrechtelijke claim als “zwakke” verkeersdeelnemer. Schade, letsel, revalidatie, gemis van bevorderingen en mogelijk omscholing etc. Of je bent schuldig aan de aanrijding op de rijbaan terwijl je op het verplichte fietspad had moeten rijden.

Tegenover een team van schadeadvocaten mag jij uitleggen waarom je voor de rijbaan heb gekozen in strijd met een wettelijk voorschrift. Een onrechtmatige daad op grond van artikel 6:162 van het Burgerlijk Wetboek.
Ja ik heb een stokje van 76 cm gebonden onder mijn velomobiel als lading in plaats van in mijn velomobiel te leggen. Heb een autoantenne uit de zijkant van mijn velomobiel laten steken of wat knip- en plakwerk gedaan om bewust van de rijbaan te kiezen ect.
Je krijgt een kop koffie voor die grap en wordt met lege handen naar huis gestuurd.

Zelfs als je velomobiel onherstelbaar beschadigd is wordt gekeken naar de basisafmetingen vanaf de fabrikant en de nog bij onderzoek vast te stellen wijzigingen of afgevallen lading. En dan sta je met een mond vol tanden en wordt je door verzekeringsmaatschappijen geknipt en geschoren. Dat is voor mij praktijkervaring.

Ik daag alle bestuurders van velomobielen tot en met 0,75 meter breed uit voor een juridisch sluitende oplossing voor de keuzevrijheid rijbaan of verplicht fietspad.
Antwoord }
Bedankt door:


Berichten in dit topic
RE: Met een velomobiel op de rijbaan [split] Oud maar goud... - door PietV* - 24-Feb-2021, 09:07 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Route tips gevraagd: noordelijk FR GR
Ik snap dat je zo sn...melle z — 04:26 PM
Route tips gevraagd: noordelijk FR GR
Leuke plannen hier i...TimSch — 04:06 PM
Fietsstallingen
Willeke kun je ons o...Hardloper — 03:48 PM
Route tips gevraagd: noordelijk FR GR
Over een week of 6, ...Hoekie — 03:27 PM
Tijd voor een rubriek "motoren"op dit f...
@PlantageBohémien, S...Willeke_IGKT — 03:04 PM
Tijd voor een rubriek "motoren"op dit f...
Het gaat hier voor...PlantageBohémien — 01:26 PM
Kilometer topic
Voor maart 1752 km. ...Tijanus — 12:55 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Omdat Giacomo m'n li...De tovenaar — 10:33 AM
Kilometer topic
Niet goed opgelet. H...Josligfiets — 09:32 AM
Kilometer topic
Vandaag komt de tell...gideon — 09:30 AM
Kilometer topic
Maart heeft hier 953...Kapitein Bosui — 09:26 AM
Kilometer topic
Maart bracht, zoals ...TimSch — 07:34 AM
ketting smeren met wax (of olie?)
Wat ik zelf een pret...Boyd Maduro — 06:30 AM
Appelflappentocht 2026
Appelflappentocht ...Wim -de roetsende — 03:11 AM
Tijd voor een rubriek "motoren"op dit f...
Dank je, wat ik al h...Willeke_IGKT — 12:12 AM
Kilometer topic
Idem hier Roepers! 1...365cycle — 10:55 PM
Tijd voor een rubriek "motoren"op dit f...
Ik ben aan het kij...365cycle — 10:48 PM