Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Met hoeveel slagen per minuut roeien jullie?
#17
Zonder aanhaal van Quote het volgende. Hoge frequentie van bewegingen leidt wel tot meer topvermogen, maar is minder efficiënt. Voor het fietsen ligt die frequentie tussen de 90 en 105. De wat zwaardere personen rond de 90 en de lichtere personen rond 105. Het kost dus minder energie, die voor een mens beperkt aanwezig is, om een optimale frequentie te trappen. Kun je een volle dag blijven bewegen zonder spierpijn.

Ik lees dat je je skiff gebruikt. Dan gebruik je bij een haal in volgorde, beenspieren met gestrekte armen en gefixeerde rug, daarna de heup en de rug met gestrekte armen en daarna pas de armen voor het laatste stukje haal en de uitpik. Dat is efficiënt.
Op de roeifiets is het stuur gekoppeld aan de trapslee. Je heb geen andere keuze dan tijdens de trap de heup en rug te gebruiken en gelijktijdig de nooit gestrekte armen.

(12-Nov-2020, 06:53 PM)365cycle schreef:
(12-Nov-2020, 02:39 PM)PietV* schreef: Voor een goede training heb je ook andere keuzen. De RowCycle en voor op het water de RowSup.
http://rowcycle.de/en/
https://www.roeiwerf.nl/rowsup/
Voordeel is dat de trapenergie, de sterkste spiergroepen, beter worden benut. Door tijdens de beenstrekking de rug en de gestrekte armen geruime tijd te fixeren. Bovendien presteren de spieren beter wanneer die langzamer bewegen.
Hmm, het water op doe ik met de skiff al niet, ik zie niet in hoe een rowsup daar verandering in zou moeten aanbrengen. Met de skiff kan ik in principe zelfs achter m'n huis beginnen  Big Grin Komt er nooit van.

In techniek is er geen verschil tussen een skiff en een rowsup. Ik neem aan dat je in het verleden les in technisch roeien hebt gehad. Afhankelijk van je beoogde snelheid, recreatief of wedstrijd, zal de slagfrequentie tussen de 22 en 30 slagen per minuut liggen.
Antwoord }
Bedankt door:


Berichten in dit topic
RE: Met hoeveel slagen per minuut roeien jullie? - door PietV* - 12-Nov-2020, 07:56 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
@Raptobrikker, als j...Willeke_IGKT — 10:22 AM
Medeliggers onderweg
Gister een meneer op...NielsKo — 09:30 AM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
Een ‘gerelateerde’ v...Raptobrikker — 09:20 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Beweeg je die van ...ZoefZoef — 12:05 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Beweeg je die van jo...Jeroen S — 11:35 PM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
Voor wie meegedaan...Bianca F — 10:25 PM
Slow TV
En de terugweg Hoekie — 09:13 PM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
Voor wie meegedaan h...Hoekie — 09:11 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
..de gemeentelijke B...ZoefZoef — 07:39 PM
Hork van de dag
Een kennis van mij i...Willeke_IGKT — 05:53 PM
Hork van de dag
En ook nog eens op...Joop99 — 04:37 PM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
Eigenlijk had ik je...twilwel — 04:05 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Blij dat de Fujin na...qv-tester — 04:05 PM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
ik kon mijn helm uit...Veloquest — 02:03 PM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
Ja, de baan in Ter...Boyd Maduro — 01:34 PM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
Ja, vermoedelijk is ...TheoZw — 12:32 PM
A Race in the Park - ligfietsrace Rüten...
Naar mijn weten is d...Boyd Maduro — 12:18 PM